Ssangyong Rexton prešiel ďalšou aktualizáciou. Dostáva nový interiér a systémy.

Ssangyong Rexton prešiel ďalšou aktualizáciou. Dostáva nový interiér a systémy.

7. mája 2023 0 Od spiatocka.sk

Nový názov spoločnosti KG Mobility, ako SsangYong nedávno nazvali, má za sebou dobrý začiatok. Prvýkrát za posledných sedem rokov boli súčasne zaznamenané prevádzkové aj čisté výnosy. Uvádza sa, že v prvom štvrťroku tohto roka čísla priniesli 7 miliónov dolárov a 12,3 milióna dolárov. Počas prvých troch mesiacov sa predalo 35 113 áut. Na tejto pozitívnej vlne sa konala prezentácia aktualizovanej rodiny vozidiel postavených na rebrinovom ráme. Teda SsangYong Rexton a Rexton Sports (u nás Musso Grand).

Dizajn exteriéru SsangYong Rexton zostal rovnaký (zmenený bol v roku 2020), s výnimkou nového príslušenstva, ako sú prídavné stupačky a plastové obloženie dverí. Na prekvapenie vpredu zostalo pôvodné logo SsangYong aj keď vzadu už nájdeme nápis KG Mobility. Toto riešenie je však zatiaľ len na kórejskom trhu.

Interiér však prešiel zásadnou premenou. Palubná doska má novú širokouhlú obrazovku multimediálneho systému s uhlopriečkou 12,3 palca (predtým bol deväťpalcový displej), horizontálne ventilačné otvory a dotykový ovládací panel klimatizácie. Virtual cockpit (12,3 palca) má rovnakú uhlopriečku ako predtým, ale teraz je súčasťou základnej výbavy. Objavilo sa rozšírené ambietné osvetlenie interiéru (32 farieb), na čalúnenie sedadiel je použitá koženka alebo koža napa.

Pod kapotou nie sú žiadne zmeny. Na kórejskom aj na našom trhu sa Rexton ponúka len s turbodieselom e-XDi 2,2 (202 k, 441 Nm) a osemstupňovým automatom. Možný je pohon zadných alebo všetkých kolies. Vylepšený je však balík elektronických asistentov, ktorý sa po novom volá Deep Control. Obsahuje adaptívny tempomat, automatické brzdové systémy, udržiavanie v jazdnom pruhu a množstvo ďalších asistentov.

KG Mobility Rexton Sports Khan

KG Mobility Rexton Sports Khan

KG Mobility Rexton Sports

KG Mobility Rexton Sports

Súčasne s SUV boli inovované aj pickupy Rexton Sports s dĺžkou 5,1 m a Rexton Sports Khan s dĺžkou 5,4 m. U nás je sa predáva Musso Grand. Dizajn exteriéru oboch pracovných vozidiel sa tiež nezmenil (prerobený bol pred dvoma rokmi). Dizajn sa však stále sa líši Rextonu. Vozidlá majú tiež novú palubnú dosku a nový volant. Samozrejmosťou aj v tomto prípade je LED ambietné osvetlenie interiéru.

Pre pickupy bola navrhnutá nová výbava s názvom Culmen, ktorá sa stala najbohatšou v sortimente. Jej črtami sú originálna predná maska s LED svetlometmi z SUV, zvýšená svetlá výška o 15 mm, iné kolesá a pokročilá výbava.

„Pikapy“ konečne dostali rovnaký motor 2,2 turbodieselu (202 k, 441 Nm) ako Rexton. Zároveň je však z ponuky vylúčená manuálna prevodovka. Od teraz sa všetky pick-upy spoliehajú na automatickú prevodovku Aisin. Štandardný Rexton Sports má nosnosť 400 kg, predĺžený Rexton Sports Khan unesie 500 kg a ak si objednáte „ťažkú“ verziu s listami namiesto pružín, nosnosť sa zvýši na 700 kg.

Aktualizované vozidlá SsangYong (KG mobility) Rexton sú už dostupné na objednávku v Južnej Kórei. Cenovo najdostupnejší v rodine je pickup Rexton Sports v cene 21 100 dolárov, hoci za verziu Culmen si pýtajú 26 000 dolárov. Dlhý pickup Rexton Sports Khan začína na 23 100 USD, zatiaľ čo Culmen začína na 27 700 USD. No, SUV Rexton bude stáť najmenej 29 800 dolárov. O dostupnosti aktualizovaných vozidiel na slovenskom trhu zatiaľ nemáme oficiálne informácie. Predpokladáme, že by mohli byť dostupné koncom roka 2023 alebo začiatkom budúceho roka.

Ssangyong Rexton

Ssangyong Rexton