Favorit v stave ako nový sa vydražil za 24 000€.

Favorit v stave ako nový sa vydražil za 24 000€.

6. mája 2023 0 Od spiatocka.sk

V Aténach (Grécko) našli hatchback Škoda Favorit, ktorý už 30 rokov stojí v garáži a vlastne je v stave ako nové auto. Nájazd bieleho auta je len 34 (tridsaťštyri) kilometrov.

Škoda Favorit

Údajne si toto auto kedysi kúpila žena a cestou z autobazáru do garáže si uvedomila, že šoférovať auto nie je nič pre ňu. Preto sa v nasledujúcich 30 rokoch už šoférovať nepokúšala.

Koncom roka 2022 hatchback zmenil majiteľa a následne sa dostal do dražby. Auto za pomerne impozantnú sumu 24 000 eur kúpil profesionálny pretekár z Českej republiky Jiří Michanek ml. Povedal, že tento Favorit má len pár nedostatkov, ale dokonca aj ochranné polyetylénové poťahy na sedadlách zostali z výroby zachované.

Auto je vyrobené v konfigurácii LX, okrem iného má drevené dekorácie v kabíne a nálepky na karosérii. Pod kapotou je 1,3-litrový benzínový motor s elektronickým vstrekovaním, výkon je 54 k, maximálna rýchlosť 137 km/h. Prevodovka je 5-stupňová manuálna, pohon predných kolies.

Škoda Favorit sa vyrábala v rokoch 1988-1995. Bolo to posledné auto „socialistickej“ Škody, v roku 1994 sa česká automobilka stala súčasťou nemeckého koncernu Volkswagen.

Škoda Favorit