Ssangyong poodhalil nové Korando. Premiéra sa uskutoční v marci.

Ssangyong poodhalil nové Korando. Premiéra sa uskutoční v marci.

28. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

SUV SsangYong Korando sa vyrába už od roku 2011. V roku 2013 prešlo prvým facelifom a druhý facelift prišiel v roku 2017. Na trhu teda pôsobí už osem rokov a na dizajne to bolo vidieť. Korando nevyzeralo zle, no vek zakryť nedokázalo. Dokonca na Slovensku už nie je ani v ponuke. Preto už o dva mesiace debutuje nová generácia Koranda s modernejším vzhľadom.

Ssangyong Korando 2019

Juhokórejská automobilka dnes odhalila fotku, na ktorej je vidieť nové Korando. Novinku by si lajk mohol pomýliť z najmenším Modelom Tivoli. Avšak pri bližšom preskúmaní je vidieť veľa rozdielov a naživo to človek rozpozná hneď. Korando je tiež o dosť väčšie. Na prednej strane si môžeš všimnúť svetlá s novým dizajnom, ktoré sú prepojené chrómovou lištou. Pod prednou maskou je obrovské nasávanie vzduchu, taktiež aj po bokoch. Na bočnej strane je výrazná línia, ktorá začína za predným kolesom a pokračuje vzadu. Ďalšiu líniu si môžeš všimnúť nad zadným blatníkom. Vďaka tomu je blatník ešte výraznejší. Strecha je lakovaná čiernou farbou čo naznačuje, že nové Korando môže mať dve farby podobne ako Tivoli. V zadnej časti môžeme očakávať LED svetlá prepojené chrómovou lištou. Celkovo exteriér pôsobí moderne a možno o toto nie veľmi známe SUV bude aj záujem.

Fotky interiéru zatiaľ neboli zverejnené, ale podľa mňa bude interiér približne rovnaký ako má Rexton, len trochu viac uhľadenejší.

eshop spiatocka.sk

Technické informácie SsangYong tiež nezverejnil, no podľa odhadov bude v ponuke 1,6 litrový diesel s výkonom 135 koní a 1,5 litrový prepĺňaný benzín s výkonom 150 koní. Hovorí sa aj o hybridnej verzii, ktorá má byť v ponuke ako diesel alebo benzín. Počítať môžeme s automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. Bohatá výnimka a moderné asistenčné systémy tiež nebudú chýbať. Je celkom možné, že Korando bude mať v ponuke aj digitálny prístrojový štít.

Ssangyong Korando 2020

Čo sa týka predstavenia, tak automobilka SsangYong tvrdí, že debut prebehne v marci, ale viac info nemáme. S veľkou pravdepodobnosťou ukáže novinku na autosalóne v Ženeve, ktorý sa uskutoční práve v marci.

SsangYong Tivoli sme mali v redakcii na test. Pozri si test