Škoda zverejnila nové technické špecifikácie o novej Octavii.

Škoda zverejnila nové technické špecifikácie o novej Octavii.

29. októbra 2019 0 Od spiatocka.sk

V poslednej dobe si môžeš všimnúť, že sa stále odhaľuje viac a viac informácií o novej Octavii. Niet sa čomu čudovať, však už o chvíľu bude Octavia štvrtej generácie predstavená svetu. Presnejšie 11.11.2019. Avšak do dnes sme nemali veľa oficiálnych informácií, no práve dnes Škoda zverejnila technické informácie. Poďme sa na ne pozrieť.

Škoda Octavia 2020

Škoda Octavia patrí už od prvej generácie medzi najväčšie vozidlá vo svojom segmente. Nebude tomu inak ani v prípade štvrtej generácie. Liftback narastie do dĺžky 19 mm a do dĺžky 15 mm. Presnejšie bude merať na dĺžku 4 689 mm a na šírku 1 829 mm. Verzia kombi narastie o 22 mm a na šírku o 15 mm. Kombi bude mať rovnaké rozmery ako liftback. Rázvor oboch vozidiel je 2 686 mm. Čo sa týka batožinového priestoru tak ten má objem v prípade verzie liftback 600 litrov a kombi má 640 litrov.

Škoda Octavia 2020

Novinka vyzerá po dizajnovej stránke modernejšie a elegatnnejšie. Vidieť sme ju mohli už na uniknutých fotografiách. Okrem toho v ponuke až 19″ kolesá, ale Octavia má aj nízky koeficient odporu vzduchu. Jeho hodnota je 0,24 pre liftback a 0,26 pre kombi. K nízkemu odporu prispievajú aj plytké strešné lišty.

V ponuke budú aj Full LED Matrix svetlomety, ktoré sa skladajú s niekoľkých nezávisle ovládaných segmentov. V kombinácii s kamerou s inteligentným systémom sa stáva technológia výborná v noci. Systém dokáže rozpoznať oproti idúce vozidlá, poprípade iné objekty a jednotlivé segmenty vypne, aby nedošlo k oslneniu predmetov. Okrem toho vodiča privíta animovaná funkcia Coming/Leaving Home a potešia aj dynamické smerové svetlá.

Interiér novinky zatiaľ nebol oficiálne predstavený, ale Škoda o ňom prezradila veľa. Cestujúci vzadu si užijú o 78 mm viac miesta na nohy a za príplatok budú mať k dispozícii paket pre spanie, ktorý obsahuje komfortné hlavové opierky a deku.  Za príplatok môžu byť v interiéri ergonomické sedadlá, ktoré môžu byť vyhrievané, vetrané alebo aj masážne, trojzónová klimatizácia a bezkľúčový prístup KESSY. Taktiež budú v ponuke športové sedadlá potiahnuté špeciálnou látkou proti poteniu. Pomocou nového dvojramenného volantu sa dá ovládať až 14 funkcií multimediálneho systému. V interiéri nájdeme aj 10″ virtual cockpit a 10″ dotykový displej s multimediálnym systémom.

Škoda Octavia IV

V ponuke agregátov nájdeme aj Mild-hybridnú technológiu so 48-voltovým okruhom a štartér generátorom. Táto Mild-hybridná technológia môže byť použitá použitá pri 1,0 TSI (110k) a 1,5 TSI (150k) so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG alebo 6-stupňovým manuálom. Preplňovaný benzínový dvojliter bude v ponuke len s pohonom všetkých kolies a automatom DSG. Všetky agregáty TSI sú vybavené filtrom pevných častíc.

V ponuke dieslov nájdeme nové motory TDI EVO a to 1,6 TDI (115k), 2,0 TDI (150k) a 2,0 TDI (200k). Dva najsilnejšie agregáty môžu poháňať obe nápravy.

Samozrejmosťou je aj plug-in hybridná verzia verzia, ktorá zahŕňa 1,4 TSI a elektromotor. V ponuke budú dve výkonnostné verzie s výkonom 204 koní a 245 koní.

Škoda Octavia IV

Okrem bežného podvozka budú v ponuke aj dvappríplatkové podvozky. Športový podvozok bude o 15 mm znížený a podvozok pre zlé cesty o 15 mm zvýšený oproti bežnému podvozku. V ponuke bude aj adaptívny podvozok DDC, ktorý bude znížený o 10 mm. Plug-in hybridná verzia nebude mať znížený podvozok.

V Škode Octavia štvrtej generácie nájdeme aj nové asistenčné systémy. Nový asistent vyhýbania dokáže jemne zasiahnuť v prípade hroziacej zrážky. Nápomocný bude aj systém otvárania dverí. Ten dokáže detekovať prichádzajúce vozidlo alebo bicykel. Na blížiacu sa prekážku systém upozorní vodiča. V ponuke bude aj systém Emergency Assist, ktorý detekuje či vodič drží volant a v prípade zdravotných problémov dokáže aj vozidlo bezpečne zastaviť.

To je z technických informácií všetko. Exteriér ani interiér zatiaľ nebol oficiálne zverejnený, no Škoda pravdepodobne do pár dní odhalí interiér. Predstavenie novej Octavie sa bude konať 11.11.2019.