Ferrari aj napriek emisným normám pokračuje vo výrobe V12. Ich nový motor bude spĺňať Euro-7.

Ferrari aj napriek emisným normám pokračuje vo výrobe V12. Ich nový motor bude spĺňať Euro-7.

29. októbra 2019 0 Od spiatocka.sk

Kvôli emisným normám automobilky zmenšujú objem motora a počet valcov. Však ešte pár rokov dozadu sme mohli mať v Passate osemvalec a v Touaregu desaťvalec. Avšak dnes sú agregáty z malým objemom a aj vo veľkých vozidlách nájdeme malý litrový trojvalec. Nuž nižší objem nižšie emisie. Avšak talianske Ferrari ide trochu iným smerom.

Ferrari Engine 2025

V roku 2025 vstúpia do platnosti nové emisné normy Euro-7. Tieto emisné normy budú oveľa prísnejšie ako dnešné Euro-6d. Väčšina automobiliek začne svoje vozidlá pravdepodobne elektrifikovať, ale Ferrari dá pod kapotu svojich vozidiel nový dvanásťvalec, ktorý bude spĺňať emisné normy Euro-7.

V databáze patentového úradu v USA boli zverejnené snímky s novým dvanásťvalcom, ktorý má nové vstrekovanie paliva.

Prvá technológia zahŕňa vstrekovanie malého množstva paliva pred zapaľovaciu sviečku bezprostredne pred zapálením. To umožní zvýšiť preplachovanie spaľovacej komory a zvýšiť teplotu zmesi paliva a vzduchu. Tento spôsob umožňuje motoru zahriať sa rýchlejšie a tým znížiť jeho toxicitu. Taliani pridali ešte jednu kompaktnú predbežnú spaľovaciu komoru oddelenú prepážkou, ktorá má vlastnú zapaľovaciu sviečku.

Ferrari zatiaľ o novom motore mlčí, ale o pár rokov by tento atmosférický dvanásťvalec mal spĺňať nové emisné normy. V taliansku aspoň dokážu, že aj bez turba a malého objemu sa to dá.

Bravo Ferrari.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.