Škoda predstavila nový Rapid. Avšak nie je určený pre náš trh.

Škoda predstavila nový Rapid. Avšak nie je určený pre náš trh.

14. decembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Česká automobilka Škoda predstavila minulý rok na Mikuláša nový model Scala, ktorý nahradil Rapid. Nová Scala je oveľa modernejšia a väčšia, lenže je určená len pre európsky trh. Takže inde vo svete sa musia uspokojiť so Škodou Rapid. Lenže v Rusku už nemusia. Škoda tam predstavila nový Rapid.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

AJ napriek viacerým zmenám je jasné, že sa jedná o Škodu Rapid, pretože si zanecháva stále tu istú líniu. Zmenená je predná maska, ktorá je veľmi podobná Scale alebo novej Octavii. Predný nárazník je taktiež nový aj s hmlovými svetlami. Vzadu sa nachádzajú svetlá s novým dizajnom a na kapote sa nachádza nápis Škoda.

Interiér prešiel väčšími zmenami. Palubná doska je kompletne nová s novým vysunutým dotykovým displejom. Multifunkčný volant má nové ovládanie a za ním nájdeme virtual kokpit.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Po technickej stránke zostavá Rapid taký istý. Zmenila sa len dĺžka, ktorá narástla o 29 mm. Pod kapotou zostávajú aj naďalej tri motory v ponuke. Atmosférický 1,6 litrový benzín s výkonom 90 alebo 110 koní. Ten je spojený s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Výkonnejšia verzia môže byť spojená aj so 6-stupňovým automatom. Ďalej je v ponuke 1,4 TSI s výkonom 125 koní. Tento motor je spojený len so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG. V ponuke je len pohon predných kolies.

Upravený Rapid sa bude pre ruský trh vyrábať v ruskom závode Kaluga. Okrem toho sa bude Rapid vyrábať aj v Číne.

Škoda Rapid 2020

Okrem upraveného Rapid predstavila česká automobilka aj Karoq určený pre ruský trh. Ten sa od Karoqu pre Európu veľmi nelíši, ale zmeny nájdeme pod kapotou. Karoq má v ponuke 1,6 litrový atmosférický benzín s výkonom 110 koní a 1,4 TSI s výkonom 150 koní. V ponuke bude pohon predných kolies aj pohon všetkých kolies.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.