Škoda predstavila digitálnu asistentku Laura. Ako prvé vozidlá ju dostanú Scala a Kamiq.

Škoda predstavila digitálnu asistentku Laura. Ako prvé vozidlá ju dostanú Scala a Kamiq.

1. októbra 2019 0 Od spiatocka.sk

Doba stále napreduje a technológie logicky s ňou. Stále nás obklopujú rôzne nové systémy, technológie, no automobilový priemysel nie je výnimka. Umelá inteligencia sa stáva čoraz častejšie súčasťou nášho života a taktiež aj vo vozidlách. Zatiaľ si si užívať mohol umelú inteligenciu len v prémiovom segmente, no česká automobilka Škoda prichádza s digitálnou asistentkou Laura. Ako funguje? Na to sa pozrieme nižšie.

Digitálna asistentka Laura sa ovláda hlasom a môže ti pomôcť napísať sms, vytočiť číslo, nájsť rôzny bod záujmu na mape alebo povedať predpoveď počasia. Stačí v prípade českého jazyka povedať frázu „Okay Lauro“ a Laura ti odpovie „Jak vám moju pomoci?“. Potom stačí len Laure povedať svoju požiadavku a ona ju vykoná. Teda podľa možností. Napríklad povieš „Okay Lauro“ a ona odpovie „Jak vám mohu pomoci?“ „Zavolaj manželke!“ Ona zavolá kontakt, ktorý je v telefóne uložený pod takým názvom.

Systém je dostupný v šiestich jazykoch a to v Angličtine, Nemčine, Taliančine, Francúzštine, Španielčine a Češtine. Ú nás by s ovládaním nemal byť problém.

Prevádzku systému umožňujú dáta uložené vo vozidle, ale aj online pripojenie vďaka SIM karte. Zatiaľ bude Laura dostupná len v Scale a Kamiq a to s najvyšším multimediálnym systém Amundsen.