Škoda Octavia štvrtej generácie bude predstavená 11. novembra.

Škoda Octavia štvrtej generácie bude predstavená 11. novembra.

30. septembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Škoda Octavia je u nás veľmi populárne vozidlo. Však nehovorí za nadarmo, že Octavia je slovenský sen. V ponuke je Octavia už od roku 1996 a súčasná tretia generácia je na trhu od roku 2013. Po šiestich rokoch je teda čas na ďalšiu generáciu.

Škoda Octavia 2020

S predstavením novej Octavie to je celkom zaujímavé. Očakávalo sa, že online predstavenie prebehne koncom leta a na autosalóne vo Frankfurte bude predstavená verejnosti, ale na autosalóne vo Frankfurte si pre nás česká automobilka pripravila facelift Superbu, Citigo IV, Kamiq Monte Carlo a Scalu Monte Carlo. Kedy bude teda predstavená novinka? 11. novembra, približne mesiac po predstavení Golfu ôsmej generácie.

Po dizajnovej stránke môžeme pri novinke očakávať výrazné zmeny. Predná maska bude modernejšia väčšie a hlavne bude podobná Scale. V zadnej časti nájdeme nové svetlá a nápis Škoda.

V interiéri môžeme očakávať taktiež výrazne zmeny. Už na špionážnych fotkách je vidieť elegantný dvojramenný volant a vysunutý dotykový displej. Pod displejom nájdeme tlačidlá na ovládanie výstražných smeroviek, zamykania atď. Medzi tlačidlami a displejom sa nachádza dekoračná lišta, ktorá sa tiahne pozdĺž celej obrazovky. Na stredovom tunely si môžeš všimnúť, že sa nenachádza žiadna riadiacia páka. V prípade automatickej prevodovky ju pravdepodobne v interiéri nenájdeme.

Čo sa týka použitých agregátov, tak s veľkou pravdepodobnosťou nájdeme v ponuke 1,5 TSI; 2,0 TSI; 1,6 TDI; 2,0 TDI. V ponuke budú aj Mild-hybridné verzie a neskôr príde do ponuky aj Plug-in hybrid. Hovorí sa, že aj nová Octavia RS bude aj ako Plug-in hybrid. Samozrejmosťou bude okrem športovej verzie RS aj zdvihnutá verzia Scout.

Môžeme sa tešiť o necelé dva mesiace na novú generáciu obľúbeného vozidla českej automobilky. Určite čoskoro začnú pribúdať rôzne úniky a špionážne fotografie.

Škoda 2020

V najnovšom teste sme porovnali Škodu Octaviu prvej generácie a Octaviu tretej generácie. Viac info vo videu.

Zdroj: kolesa.ru; motor1.com