Škoda Octavia štvrtej generácie bola oficiálne odhalená na skiciach.

Škoda Octavia štvrtej generácie bola oficiálne odhalená na skiciach.

17. októbra 2019 0 Od spiatocka.sk

Predstavenie Octavie štvrtej generácie sa už blíži. Preto pribúda stále viac a viac špionážnych fotiek, ale dnes už aj Škoda oficiálne zverejnila skice novinky. Oficiálne predstavenie je naplánované na 11.novembra, no poďme sa zatiaľ pozrieť na skice.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Nová Octavia na prednej časti už stráca štvoricu svetlometov. Tie nahradí dvojica úzkych vodorovných svetiel, medzi ktorými sa nachádza nová predná maska podobná Škode Scala. Nižšie sa nachádza nový nárazník s vodorovnými hmlovými svetlami a s chrómovým lemovaním. Pri pohľade z boku si môžeš všimnúť dynamickejšie krivky, no línia mi veľmi pripomína dnešný Superb. Vzadu klasicky nájdeme namiesto znaku nápis Škoda a LED svetlomety s novým dizajnom.

Interiér novinky zatiaľ nebol oficiálne odhalený, ale mohli sme si ho pozrieť na špionážnych fotografiách. Nájdeme v ňom vysunutý dotykový displej s multimediálnym systémom a ďalší displej za volantom, ktorý bude fungovať ako virtual kokpit. Pod stredovým displejom nájdeme tlačidlá na ovládanie rôznych funkcií a nižšie sú výduchy vzduchu. Novinkou bude aj elegantný volant. Na viac detailov si budeme musieť počkať nejaký týždeň.

Zdroj: motor1.com

Čo sa týka techniky, tak novinka je postavená na modulárnej platforme MQB rovnako ako Volkswagen Golf ôsmej generácie, ktorý bude predstavený 24.10.2019. Octavia určite aj narastie. Predpokladá sa, že na dĺžku bude mať 4,7 metra a batožinový priestor objem až 630 litrov.

Podľa predbežných údajov nájdeme pod kapotou aktuálne agregáty. Teda 1,0; 1,5; 2,0 TSI. Pre milovníkov nafty bude v ponuke 1,6 a 2,0 TDI. Do ponuky pribudnú aj mild-hybridné verzie so 48V okruhom a aj plug-in hybridná verzia.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

To je zatiaľ všetko čo vieme. Na viac informácií si budeme musieť počkať do 11. novembra, no Škoda určite v predstihu odhalí interiér a aj nejaké informácie.