Škoda Kodiaq RS bude najsilnejší diesel v ponuke značky

Škoda Kodiaq RS bude najsilnejší diesel v ponuke značky

1. októbra 2018 0 Od spiatocka.sk

O Kodiaqu RS sa už píše nejaký ten mesiac a jeho výroba nie je nejakým tajomstvom. Avšak deň pred zahájením autosalónu v Paríži Škoda predstavila viacero noviniek vrátane Kodiaqu RS.

Kodiaq RS bude mať pod kapotou najsilnejší diesel v ponuke Škody. Jedná sa o 2,0 litrový BiTDI s výkonom 240 koní a krútiacim momentom 500 Nm. Poháňané sú obe nápravy cez 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku DSG. Vďaka tomu SUV zrýchli na stovku za sedem sekúnd a maximálna rýchlosť je 220 km/h.

Športový Kodiaq rozpoznáš vďaka iným nárazníkom, 20″ diskom a početným dekoratívnym prvkom. Športové SUV má tiež nové logo RS, ktoré bude použité aj na ďalších modeloch RS. V interiéri sú športové sedačky čalúnené uprostred Alcantarou s integrovanou opierkou hlavy, karbónové doplnky a virtual kokpit.

Po technickej stránke zaujme akustický systém Dynamic Sound Boost, ktorý zlepší zvuk motora v interiéri. K dispozícii bude tiež 6-módový adaptívny podvozok s elektronicky ovládanými tlmičmi a premenlivým pomerom riadenia.

Kodiaq RS bude jeden z najdrahších modelov značky. Tiež bude najsilnejší model, ale najvýkonnejší zostáva stále Superb 2,0 TSI s výkonom 280 koní, ktorý zvládne stovku za 5,8 sekundy.