Seat jemne odhalil Leon. Čo ponúkne táto novinka?

Seat jemne odhalil Leon. Čo ponúkne táto novinka?

19. decembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Súčasný Leon tretej generácie debutoval v roku 2012 a následne v roku 2016 prišlo jemné omladenie v podobe faceliftu. Treba priznať, že Leon vyzerá už staro a jeho predaje tiež klesajú. Preto Seat čoskoro predstaví novú štvrtú generáciu. Španielská automobilka zatiaľ jemne odhalila nový Leon.

Seat Leon 2020

Nový Leon štvrtej generácie je postavený na vylepšenej platforme MQB, na ktorej je postavený nový Golf a Octavia. Pod kapotou sa teda objavia známe koncernové agregáty 1,0 TSI, 1,5 TSI, 2,0 TSI a 2,0 TDI. Očakávať môžeme verzie s mild-hybridným pohonom a plug-in hybridnú verziu, ktorú bude s veľkou pravdepodobnosťou poháňať 1,4 TSI spolu s elektromotorom.

Novinka dostane nové full LED svetlomety s dynamickými smerovkami. Zadné LED svetlá budú prepojené LED pásikom a po odomknutí zadné svetlá privítajú šoféra peknou grafikou. Okrem toho zo spätných zrkadiel sa bude premietať nápis „hola“, teda ahoj. Toto sa bude dať pravdepodobne zmeniť do iného jazyka.

V interiéri nájdeme virtual kokpit, vysunutý dotykový displej a ambientné LED osvetlenie pozdĺž celej palubnej dosky. Všimnúť si môžeš aj volič automatickej prevodovky, ktorý je podobný ako má Octavia štvrtej generácie.

Seat Leon 2020

Oficiálna premiéra nového Seat Leon prebehne 28.1.2020, ale určite dovtedy uniknú nejaké špionážne zábery.

Seat Leon 2020