Ruský Aurus sa zúčastní pretekov 24 hodín Le Mans. Okrem toho predstaví aj kabriolet.

Ruský Aurus sa zúčastní pretekov 24 hodín Le Mans. Okrem toho predstaví aj kabriolet.

28. marca 2019 0 Od spiatocka.sk

Nová ruská luxusná automobilka nie je dlho na trhu. Sedan Senat S600 bol predstavený len minulý rok v auguste na autosalóne v Moskve. Európska premiéra prebehla začiatkom marca na autosalóne v Ženeve. Avšak ruský Aurus chystá ďalšie dve premiéry. Čoskoro má byť predstavené športové vozidlo a kabriolet.

Cabrio Aurus

Veľa informácií o novinkách nemáme, ale Aurus zverejnil celkom zaujímavé video. Je v ňom trochu vidieť okruhové auto, ktoré je podobné vozidlám z pretekov 24 hodín Le Mans. Podľa neoficiálnych údajov športový tím G-Drive sponzorovaný ruským Gazpromom môže byť premenovaný na tím Aurus, ktorý bude závodiť s vozidlom Aurus. To, že Aurus bude v motoristickom športe automobilka zverejnila už vo februári 2018. Vtedy ruský portál car.ru zistil, že výskumný ústav NAMI si zaregistroval množstvo názvov spojených s motoristickým športom. Zatiaľ viac informácií nemáme. No Aurus s veľkou pravdepodobnosťou použije na závody 4,4 litrový osemvalec, ktorý bude upravený na závody. V sérii produkuje 598 koní. Poháňa zadné kolesá cez 9-stupňovú automatickú prevodovku. Medzi prevodovkou a motorom je umiestnený ešte elektromotor.

Aurus Senat S600 Cabrio

Okrem športového vozidla Aurus predstaví aj kabriolet, ktorý má vychádzať zo sedanu Senat S600. Tento kabriolet je vytvorený najmä na vojenskú prehliadku, ktorá sa koná 9. mája. Vlastne kabriolet Aurus nahradí doterajší kabriolet ZIL-41041. Novinka bude predstavená práve na vojenskej prehliadke 9. mája.

eshop spiatocka.sk

Na autosalóne v Ženeve sme sa pozreli na putinovu limuzínu Aurus Senat S700 a na sedan Aurus S600.