Hyundai plánuje o mesiac predstaviť nový crossover. Bude najmenší v ponuke.

Hyundai plánuje o mesiac predstaviť nový crossover. Bude najmenší v ponuke.

27. marca 2019 0 Od spiatocka.sk

Juhokórejska automobilka Hyundai má v ponuke SUV tri vozidlá. Respektíve štyri keď rátame elektrickú Konu. Jedná sa o Santa Fe, Tucson a Konu. Lenže malý crossover Hyundai nemá v ponuke. Mohli by sme ešte rátať i20 Active, ale to je skôr hatback s „terénnou“ úpravou. Avšak už o mesiac sa to má zmeniť. Juhokórejska automobilka plánuje predstaviť malý crossover s názvom Venue.

O novom vozidle Venue nemáme zatiaľ žiadne oficiálne informácie. Ale zoberme si do úvahy, že zatiaľ najmenšie SUV Kona meria na dĺžku 4 165 mm a rázvor je 2 600 mm. Hyundai Creta, ktorý sa nepredáva v Európe meria na dĺžku 4 270 mm a rázvor kolies je 2 590 mm. Keďže má byť Venue najmenší crossover, tak rozmery budú menšie.

 

V ponuke motorov sa pravdepodobne objaví 1,0 T-GDI; 1,4 T-GDI a 1,6 CRDi. V Indii má byť v ponuke aj 1,4 CRDi. Pohon všetkých kolies nebude pravdepodobne v ponuke, ale 7-stupňový automat DCT môžeme očakávať. Hovorí sa, že Venue má byť globálny model, ale nie je isté či príde do Európy. Aj keď dopyt po takých autách v Európe je veľký.

Oficiálne predstavenie má prebehnúť už o mesiac v New Yorku.