Poznáme oficiálnu cenu luxusného ruského sedanu Aurus Senat S600.

Poznáme oficiálnu cenu luxusného ruského sedanu Aurus Senat S600.

23. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

Ruský luxusný sedan Aurus Senat S600 bol prvýkrát svetu predstavený v máji minulého roku pri inaugurácii ruského prezidenta Vladimíra Putina. Neskôr v auguste minulého roku si mohla široká verejnosť pozrieť Aurus Senat S600 naživo na autosalóne v Moskve. V Európe bol sedan predstavený v marci tohto roku na autosalóne v Ženeve. My sme si ho mohli taktiež pozrieť. Však pozri dole video. Lenže až do dnes neboli oficiálne zverejnené ceny.

Dnes sa konalo oficiálne otvorenie prvého showroomu Aurus, ktorý sa nachádza v Moskve. Počas otvorenie bola oznámená aj oficiálna cena tohto sedanu. Koľko teda stojí Aurus Senat S600? Suma začína na 18 000 000 rubľov, čo je približne 247 000€. Celkom dosť že? Ale treba si pripomenúť, že Senat S600 konkuruje vozidlám Mercedes-Maybach triedy S, Bentley Flying Spur a Rolls-Royce Ghost. Avšak Aurus Aurus určite nemá také prestížne meno vo svete, no na druhej strane v arabských krajinách je vraj o toto auto záujem. Predsa ho nie je vidieť na každom rohu.

Mimochodom Aurus Senat môže mať chladničku v druhom rade sedadiel, vyhrievaný a chladený držiak nápojov a bezdrôtové nabíjanie zariadení.

Pod kapotou Aurus Senat S600 sa nachádza dvakrát preplňovaný 4,4 litrový osemvalec s výkonom 600 koní. Poháňané sú všetky kolesá cez 9-stupňovú automatickú prevodovku. Medzi prevodovkou a motorom sa nachádza ešte elektromotor.

Čo povieš? Poletíme do Moskvy a otestujeme Aurus Senat?

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Pozri si aj video Aurus Senat S600 a video Putinovej limuzíny Senat S700.