Poznáme informácie o novom UAZ Patriot. Dostane aj nový preplňovaný motor.

Poznáme informácie o novom UAZ Patriot. Dostane aj nový preplňovaný motor.

19. novembra 2019 0 Od spiatocka.sk

UAZ Patriot je na trhu už nejaký ten rok a zaslúži si obnovu. Avšak ďalšia generácia prinesie mnoho moderných prvkov, čo fanúšikov Uljanovského závodu nemusí potešiť. Predsa Patriot patrí k legendám ako napríklad Lada Niva a všetko moderné je zbytočné. Lenže technológie idú vpred.

UAZ Patriot 2020

V súčasnosti UAZ Patriot poháňa 2,7-litrový benzínový štvorvalec s výkonom 149 koní. Od budúceho roka pribudne do ponuky aj preplňovaný 2,3 litrový benzínový štvorvalec naladený na výkon 150 a 180 koní. K nemu sa má pripojiť ešte nový 2,5 litrový atmosférický štvorvalec s výkonom 145 koní a 2,2 litrový diesel TDCI od spoločnosti Ford.

Okrem nových motorov dostane upravený Patriot aj upravený dizajn. Predné LED svetlomety dostanú nový dizajn a zadné prejdú tiež zmenami. Interiér prejde taktiež zmenami. Na palubnej doske nájdeme v základnej konfigurácii vysunutý rádiový panel. Vo vyššej výbave už bude na palubnej doske vysunutý dotykový displej s novým multimediálnym systémom. Všimnúť si môžeš aj stredový tunel, ktorý obsahuje volič automatickej prevodovky, elektronickú parkovaciu brzdu, odkladacie priestory a USB porty. Na konci tunela budú mať  cestujúci vzadu k dispozícii výduchy vzduchu, USB porty, popolník a zapaľovač.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Vývoj upraveného UAZ Patriot je financovaný z federálneho rozpočtu a automobilka dostala dotáciu 160 miliónov, ktorá bola rozdelená do troch častí. V roku 2017 dostal UAZ dotáciu 60 miliónov rubľov a v rokoch 2018 a 2019 dokopy 100 miliónov rubľov. Po získaní tejto dotácie sa UAZ zaviazal vyrobiť minimálne 1 750 modernizovaných kusov Patriot.

Okrem toho UAZ plánuje budúci rok predstaviť ťažké užitkové vozidlo Profi, ktoré bude mať vzadu dvojkolesá.