Posaď sa a počúvni si zvuk BMW M8.

Posaď sa a počúvni si zvuk BMW M8.

26. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Znovuzrodená legenda BMW radu 8 coupe bola predstavená ešte minulý rok. Taktiež aj rad 8 Cabrio bol už predstavený a teraz je rad na BMW 8 Gran Coupe, ktoré bude predstavené v júni a mohli sme ho vidieť na špionážnych fotkách bez kamufláže. Lenže asi najočakávanejšie verzie M8 ešte neboli odhalené. To sa už o pár mesiacov zmení, no zatiaľ si môžeme počúvnuť zvuk.

BMW M8 Sound

Špionážnym fotografom sa podarilo natočiť vozidlá BMW M8 na Nurburgringu a to rovno všetky verzie. Všimnúť si môžeš M8 Coupe, M8 Cabrio a M8 Gran Coupe. Je to celkom vzácne, že sa im podarilo natočiť všetky verzie a ešte k tomu si môžeš počúvnuť aj zvuk ostrého osemvalca.

Pod kapotou všetkých M8 sa nachádza vylepšený dvakrát preplňovaný 4,4 litrový osemvalec, ktorý bude mať pravdepodobne výkon 600 koní a vo verzii Competition môže mať výkon až 625 koní. Stovku M8 zvládne rýchlejšie ako 3,7 sekundy a maximálna rýchlosť bude elektronicky obmedzená na 250 km/h v prípade bežnej M8. Verzia Competition bude mať maximálnu rýchlosť pravdepodobne vyššiu ako 300 km/h. Sú to celkom dobré čísla vzhľadom na to, že M850i váži skoro dve tony. Ostrá M8 bude mať skoro rovnakú váhu. Počítať tiež môžeme s 8-stupňovou automatickou prevodovkou M Steptronic a pohonom všetkých kolies M xDrive. Pravdepodobne bude mať M8 aj takzvaný Drift Mode, ktorý spraví z auta čistú zadokolku.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Na videu si môžeš tiež všimnúť, že testovací jazdci autu dávajú poriadne zabrať. Na okruhu ho vôbec nešetria, ale M8 s tým nemá žiaden problém. Vidieť, že novinka zvládne ostrú jazdu bez najmenších problémov.

Dátum oficiálneho predstavenia ešte nebol zverejnený, no predpokladá sa, že Coupe a Cabrio budú predstavené v priebehu leta a verejnosti budú obe verzie ukázané v septembri na autosalóne vo Frankfurte. Predstavenie BMW M8 Gran Coupe prebehne asi až v budúcom roku. Vidieť by sme ho mohli na autosalóne v Ženeve a následne o dva mesiace neskôr aj u nás v Bratislave.

Foto: Automotive Mike Via