Porsche vyvinulo špeciálne sedadlá vytlačené na 3D tlačiarni.

Porsche vyvinulo špeciálne sedadlá vytlačené na 3D tlačiarni.

18. marca 2020 0 Od spiatocka.sk

Sedadlá vo vozidle hrajú veľkú úlohu. Keď sú komfortné, tak cestujúci sú menej zničený. Naopak športové sedadlá v športovom aute dokážu poskytnúť výbornú oporu a rýchla jazda dokáže byť ešte rýchlejšia. Niet sa čomu čudovať keď automobilky vyvíjajú stále nové a nové sedadlá. Porsche vyvinulo špeciálne sedadlá.

Porsche

Špeciálne sedadlo má viacvrstvovú štruktúru. Základ je vyrobený z penového polypropylénu (EPP) a je spojený s priedušnou pohodlnou vrstvou pozostávajúcou zo zmesi materiálov na báze polyuretánu. Zmes je následne tlačená na 3D tlačiarni. Také riešenie umožní vytvoriť jedinečný tvar podľa tela zákazníka.

Sedadlo je potiahnuté perforovaným čalúnením Racetex. V puzdre sú otvory, cez ktoré je možné vidieť vnútornú vrstvu vytlačenú na 3D tlačiarni.

Porsche

Od mája 2020 budú pre modely Porsche 911 a 718 k dispozícii špeciálne sedadlá. Doteraz sa sedadlá ponúkajú iba so šesťbodovými bezpečnostnými pásmi, to znamená, že sú zamerané na použitie v závodných pretekoch. Porsche preskúma zákaznícke recenzie a zváži možnosť začlenenia trojbodových bezpečnostných pásov do špeciálnych sedadiel.