Porsche predstavilo špeciálny model 718 Cayman GT4 RS.

Porsche predstavilo špeciálny model 718 Cayman GT4 RS.

4. októbra 2023 0 Od spiatocka.sk

Porsche si ctí svoju históriu a minulý víkend predstavilo ďalší pamätný špeciálny model. K 70. výročiu debutu kupé Porsche 550 na legendárnych pretekoch Carrera Panamericana v Mexiku a k 60. výročiu uvedenia hodiniek Carrera Chronograph švajčiarskej spoločnosti TAG Heuer pripravili oba koncerny dve exkluzívne športové kupé Porsche 718 Cayman GT4 RS v špeciálnej verzii TAG Heuer x Porsche – Legends of Panamericana.

Športové autá s motorom v strede neprešli žiadnymi technickými zmenami: verzia GT4 RS má štvorlitrový atmosférický motor (500 k, 450 Nm), pracujúci v spojení s automatom PDK. Hlavnou „polohou kreativity“ špecialistov Porsche bol vzhľad. Autá majú koncové čísla 152 a 154, ako dve 550-ky, ktoré súťažili v pretekoch v roku 1953. Autá sú zdobené logami TAG Heuer a na krídlach je Pegasus – prvok loga Mobil tých rokov.

Vnútri upúta pozornosť prešívanie na palubnej dosky, vyrobené vo farbách mexickej vlajky. Opierky hlavy majú špeciálnu výšivku so siluetou pretekárskej prilby tých rokov, na prahoch dverí pribudol nápis „Panamericana Special“ a nechýbajú ani ďalšie ozdobné prvky. Najpozoruhodnejší je však chronometer s dvojitým ciferníkom, ktorý je umiestnený namiesto obrazovky infotainmentu v aute číslo 154.

Dva jubilejné Caymany boli predvedené naživo na podujatí Rennsport Reunion 7 v Kalifornii. Auto číslo 152 bude neskôr predané v aukcii, pričom výťažok pôjde na charitu v Mexiku. Osud druhej kópie je zatiaľ neznámy, no možno sa stane exponátom v múzeu Porsche.