Porsche Mission R sa začalo meniť na nový Cayman.

Porsche Mission R sa začalo meniť na nový Cayman.

16. mája 2022 0 Od spiatocka.sk

Ako sa očakávalo, pretekársky prototyp Porsche Mission R odhalený na jeseň minulého roka sa začal meniť na sériové auto. Pôjde o novú generáciu základného modelu Porsche 718. Podľa nedávno prijatého vývojového plánu spoločnosti bude budúca rodina 718 plne elektrická a bude uvedená na trh v roku 2025. Medzitým boli vyrobené dva prototypy druhej série už nazývané Porsche 718 Cayman GT4 ePerformance.

Porsche 718

Vozidlo vychádza z podvozku existujúceho Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport, ale upraveného, ​​pretože elektrické prototypy sú citeľne ťažšie a až o 14 cm širšie ako sériový Cayman. Navyše nové prototypy majú na rozdiel od minuloročného Mission R originálne kompozitové karosérie. Svetlomety, čelné sklo, tvar strechy a otvory vyzerajú ako klasické Porsche.

Celá elektrotechnika je rovnaká ako v modeli Mission R. Sú tu dva synchrónne elektromotory (jeden na každej náprave), predný produkuje 435 koní, zadný 653 koní, ich kombinovaný špičkový výkon dosahuje 1088 koní. Tento výkon je však dostupný len na krátky čas. Za 30 minút môžete počítať s výkonom 612 koní. Toto trvanie nebolo zvolené náhodou, pretože preteky medzinárodnej série Carrera Cup trvajú tak dlho.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Na udržanie deklarovaného výkonu nainštalovaný systém chladenia oleja pre elektromotory a batériu. Elektrický systém funguje na 900 voltov a jednosmerná nabíjačka má výkon 340 kW. Umožňuje nabiť batériu z 5 % na 80 % len za 15 minút. O prototypoch Porsche 718 Cayman GT4 ePerformance sa hovorí, že sa dynamickým výkonom vyrovnajú sériovému superšportu Porsche 911 GT3 Cup.

Samozrejme, nejde o posledné prototypy budúceho modelu 718. Následne sa ich postaví viac ako desiatka. Existujúci pár sa zúčastní nielen továrenských testov, ale aj športových podujatí a show.