Peugeot predstavil elektrické kombi a hatchback e-308.

Peugeot predstavil elektrické kombi a hatchback e-308.

13. septembra 2022 0 Od spiatocka.sk

Tretia generácia Peugeotu 308 debutovala pred rokom a pol s benzínovými, naftovými a hybridnými pohonmi. No od samého začiatku spoločnosť ohlásila čisto elektrickú verziu. Teraz je elektrická verzia pripravená a nový Peugeot E-308 okamžite debutoval s dvoma typmi karosérie. Hatchback a kombi. Aj keď nejde o prvé elektrické kombi na európskom trhu. 

Peugeot e308

Vonku a v interiéri sa elektrické verzie nelíšia od ostatných „tristoosmičiek“. Dokonca aj štandardná mriežka chladiča zostala zachovaná. Peugeot E-308 je však ponúkaný len v drahších stupňoch výbavy Allure a GT, takže matrix full LED svetlomety, 18-palcové kolesá, virtuálne prístroje a multimediálny systém s dodatočným touchpadom i-Toggles sa štandardne spoliehajú na elektrické vozidlá.

Peugeot e308

Na prednej náprave je nainštalovaný elektromotor s výkonom 156 koní a krútiacim momentom 260 Nm. Batéria 54 kWh (použitých 51 kWh) je lítium-iónová batéria s katódou zo zliatiny lítium-nikel-mangán-kobalt. Plné nabitie by malo v cykle WLTP stačiť na viac ako 300 km, no presný údaj bude zverejnený neskôr.

Peugeot e308

K dispozícii sú jazdné režimy Eco, Normal a Sport a nechýba ani samostatná prednastavená brzda s maximálnou rekuperáciou. Palubná AC nabíjačka má kapacitu 11 kW, zatiaľ čo 100 kW DC terminál dokáže nabiť batériu z 20 % na 80 % za menej ako 25 minút.

Peugeot E-308 sa na európskom trhu objaví budúci rok. Ceny zatiaľ zverejnené neboli, no elektromobil bude určite drahší ako hybridná „tristoosmička“, ktorá vo Francúzsku stojí od 37 600 eur.