Opel mierne odhalil novú Astru. Na aké technológie sa môžeme tešiť?

Opel mierne odhalil novú Astru. Na aké technológie sa môžeme tešiť?

9. júna 2021 0 Od Ľuboš Surovič

Piata generácia Opel Astra sa vyrába od roku 2015, teda dlhých šesť rokov. Tento rok však bude predstavená šiesta generácia Opel Astra. Čo ponúkne toto vozidlo? Pribudne aj športová verzia? 

Opel Astra 2022

Opel zverejnil len päť fotografií, ale vďaka týmto fotografiám si vieme predstaviť dizajn vozidla. Je jasné, že Astra bude podobná crossoveru Mokka. Vpredu nájdeme úzku masku chladiča a ultratenké svetlomety IntelliLux LED ®. Mimochodom tieto svetlomety sú jedny z najlepších svetlometov, ale poďme späť k novej Astre. V interiéri nájdeme digitálny kokpit Pure Panel s plne presklenými plochami. V praxi sa jedná o dvojicu displejov, pričom jeden slúži ako virtual kokpit a druhý ako displej s multimediálnym systémom. Druhý displej je naklonený na vodiča. Fyzické tlačidlá budú musieť ustúpiť virtuálnym tlačidlám.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Nový Opel Astra je postavený na platforme EMP2, na ktorej je postavený aj nový Peugeot 308. Preto v ponuke motorov môžeme očakávať 1,2-litrový benzínový trojvalec s výkonom 110 alebo 130 koní. Taktiež aj 1,5-litrový diesel s výkonom 130 koní. V ponuke bude pravdepodobne aj plug-in hybrid s výkonom 180 alebo 225 koní. Batérie s kapacitou 12,4 kWh zabezpečia dojazd až 60 kilometrov.

Hovorí sa, že nová Astra má dostať športovú verziu s hybridným systémom a výkonom 300 koní.

Premiéra Opel Astra šiestej generácie má prebehnúť v druhej polovici roka 2021.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.