Opel Grandland prešiel aktualizáciou, ktorá prináša nový dizajn, nočné videnie a rôzne asistenčné systémy.

Opel Grandland prešiel aktualizáciou, ktorá prináša nový dizajn, nočné videnie a rôzne asistenčné systémy.

9. júna 2021 0 Od Ľuboš Surovič

Opel Grandland X sa vyrába od roku 2017, ale tento rok prechádzajú modely Opel aktualizáciami alebo prichádzajú nové generácie. Zmeny nastávajú najmä v dizajne a nové modely dostávajú dizajn Opel Vizor. Najväčšie SUV v ponuke Opel nesmie byť výnimka a tak prichádza výrazná aktualizácia.

Opel Grandland 2021

Dizajn nového Opel Grandland je v rámci dizajnovej politiky Opel Vizor. Niet sa čomu diviť, že predná časť sa veľmi podobá na Opel Mokka alebo na novú Astru. Vpredu nájdeme namiesto mriežky chladiča panel, za ktorým sa nachádza infračervený radar a systém nočného videnia, ktorý funguje na vzdialenosť 100 metrov. Vedľa sa nachádzajú adaptívne svetlá IntelliLux LED ® Pixel Light so 168 LED diódami. Tieto svetlá už poznáme z vlakovej lode Opel Insignia. Musím povedať, že jedny z najlepších svetlometov na trhu v kombinácii s nočným videním bude fakt super.

V interiéri sa nachádza Opel Pure Panel. Je to dvojica displejov, pričom virtual cockpit má uhlopriečku 12-palcov a stredový displej s multimediálnym systémom má uhlopriečku 10-palcov. Okrem toho sú v interiéri nové vetracie otvory, nový volič automatickej prevodovky, ale aj anatomické sedadlá s certifikáciou AGR.

Do ponuky asistenčných systémov pribudne Adaptívny tempomat s funkciou „Stop & Go“, ktorý dokáže vozidlo udržať v jazdnom pruhu, udržať stanovenú rýchlosť, ale aj bezpečnú vzdialenosť od vozidla. V ponuke bude aj 360° kamera, automatický parkovací asistent, ale aj kontrola mŕtveho uhla.

Súčasťou štandardnej výbavy každého vozidla Grandland je výstraha pred čelnou zrážkou s automatickým núdzovým brzdením ,detekcia chodcov, varovanie pred vybočením z jazdného pruhu , rozpoznávanie dopravných značiek, detekcia únavy a tempomat.

Výroba nového Opel Grandland začne na jeseň tohto roku  v závode v Eisenachu.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.