Odborník na Ladu 4×4 povedal päť dôvodov prečo ľudia kupujú toto vozidlo.

Odborník na Ladu 4×4 povedal päť dôvodov prečo ľudia kupujú toto vozidlo.

2. decembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Lada 4×4 (Niva) je na trhu v skoro nezmenenej podobe už od roku 1977. V porovnaní s moderným vozidlom je 4×4 technicky zastaralé vozidlo, no aj napriek tomu si ju ľudia kúpia. Prečo?

Ruský odborník na Ladu 4×4 povedal päť dôvodov prečo ľudia stále kupujú 4×4, lenže než sa presunieme k jeho dôvodom, tak aj ja musím povedať pár dôvodov. V redakcii sme mali koncom leta 4×4 na test a musím povedať, že „Niva“ je v teréne veľmi dobré a obratné vozidlo. V teréne sa cíti ako doma, no ani na ceste sa nestratí. Však kľudne si potom prečítaj test, ale presuňme sa k dôvodom.

  1. Nízka obstarávacia cena vozidla je prvou vážnou výhodou Lady 4×4. Ceny ostatných off-road vozidiel sú omnoho vyššie.
  2. Veľká prejazdnosť ťažkým terénom je ďalší dôvod prečo si ľudia kúpia toto vozidlo. Niva alebo teda 4×4 prejde skoro všade.
  3. Kompaktné rozmery vozidla sú tiež rozhodujúce pri kúpe. Vďaka nim môže majiteľ 4×4 ľahko jazdiť v lese napríklad medzi stromami.
  4. Nízke náklady na servis a jednoduchosť vozidla je ďalšia výhoda. Šikovný človek si dokáže auto bez problémov opraviť aj sám doma a nemusí míňať peniaze na servis.
  5. Posledný piaty dôvod je široká možnosť úpravy. Na Ladu 4×4 existuje mnoho dielov, vďaka ktorým sa dá toto vozidlo upraviť.

eshop spiatocka.sk

 

Zdroj: Wikipedia/ car.ru