Maserati aktívne pracuje na novom kompaktnom SUV s názvom Karif.

Maserati aktívne pracuje na novom kompaktnom SUV s názvom Karif.

3. decembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Talianská automobilka Maserati má v ponuke len jedno SUV Levante. Lenže v dnešnej dobe sú populárne aj kompaktné SUV-čka, ktoré sú vďaka menším rozmerom vhodnejšie do mesta a nižšia cena hrá tiež rolu. Maserati v tomto segmente nemá žiadneho zástupcu čo môže byť chyba. Však Mercedes-Benz má GLC, BMW má X3 a Audi má Q3. Nesmiem zabudnúť na Porsche Macan a na nováčika Jaguar E-Pace.

Maserati zatiaľ zverejnilo len kreslenú ilustráciu, ale aj na základe nej si môžeme predstaviť ako bude Karif vyzerať.

eshop spiatocka.sk

Karif má veľmi dynamický dizajn. Predná časť je podobná staršiemu bratovi Levante. Nájdeme na nej veľkú prednú masku s trojzubcom uprostred. Úzke LED svetlomety, guľaté hmlovky a pod nimi nasávanie vzduchu. Toto všetko ešte zväčšuje agresívny dizajn. Na zadnej strane dominuje štvorica výfukov a agresívne svetlá.

Viac informácií bohužiaľ no novom SUV nie je. Pod kapotou by sa podľa odhadu mohol objaviť prepĺňaný 2,0 litrový zážihový štvorvalec s výkonom 280 koní. V ponuke dieslov by mohol byť 2,2 litrový diesel s výkonom 210 koní. Nie je vylúčená ani verzia S s dvakrát prepĺňaným 3,0 litrovým šesťvalcom s výkonom 430 koní.

Mimochodom v redakcii sme mali možnosť otestovať Maserati Levante Diesel a Levante S. testy nájdeš v rubrike Testy a nižšie prikladám aj zvuk oboch vozidiel. 

Maserati Karif