Nový Volkswagen Golf R Variant je výkonný, praktický a ťahať môže príves až do 1,9 tony.

Nový Volkswagen Golf R Variant je výkonný, praktický a ťahať môže príves až do 1,9 tony.

8. júla 2021 0 Od Roman Tomášek

Koncom minulého roka bol predstavený hatchback Volkswagen Golf R. Pod kapotou tohto vozidla sa nachádza benzínový motor 2,0 TSI s výkonom 320 koní a krútiacim momentom 420 Nm. Poháňané sú všetky štyri kolesá cez 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku DSG. Teraz však prichádza praktická verzia Golf R Variant.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Dizajn verzie Variant je v podstate rovnaký ako má hatchback. Toto vozidlo ponúka agresívny dizajn, 19-palcové kolesá a štvoricu koncoviek výfuku. V interiéri sa nachádza trojramenný volant potiahnutý perforovanou kožou, hliníkové pedále a športové sedadlá. Praktická verzia Variant má objem batožinového priestoru 611 litrov a po sklopení sedadiel sa objem zvýši na 1 642 litrov. Po objednaní ťažného zariadenia zvládne Golf R Variant ťahať prívesný vozík až do 1,9 tony.

Pod kapotou sa nachádza benzínový preplňovaný štvorvalec 2,0 TSI s výkonom 320 koní a krútiacim momentom 420 Nm. Výkon sa prenáša na všetky kolesá cez 7-stupňové DSG. Šprint na stovku zvládne za 4,9 sekundy a maximálna rýchlosť je 250 km/h. Za príplatok môže byť maximálna rýchlosť zvýšená na 270 km/h.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.