Nový Opel Corsa kompletne odhalil omyl.

Nový Opel Corsa kompletne odhalil omyl.

22. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

To, že Opel má predstaviť novú Corsu už vieme dlho, ale zatiaľ sme nemali možnosť ju vidieť. Teda do dnes pretože jeden z francúzskych portálov omylom zverejnil novinku ešte pred dohodnutým termínom a potom fotky odstránili. Lenže holandský AutoWeek o tomto asi vedel a fotky stiahli. Vďaka tomu si môžeme novinku pozrieť ešte pred predstavením.

Opel Corsa 2019

Nový Opel Corsa dostáva nový dizajn a nebude ťažké si novinku zmýliť s piatou generáciou. Predná časť je úplne prepracovaná vrátane novej mriežky chladiča, svetiel a nárazníku. Vzadu sú nové svetlá, nárazník a väčšie veko batožinového priestoru. V interiéri je vidieť podobnosť s Peugeotom 208. Nájdeme tam digitálny prístrojový štít a riadiacu páku s Peugeotu.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Technické informácie zatiaľ neboli zverejnené, ale novinka je postavená na francúzskej platforme CMP, na ktorej stojí aj Peugeot 208. Vďaka tejto platforme bude nová Corsa oveľa ľahšia. Podľa nepotvrdených informácií nemá vážiť ani tonu.

Pod kapotou nájdeme v základe 1,2 litrový benzín s výkonom 74 koní, ktorý je spojený s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Za príplatok bude v ponuke totožný motor naladený na 99 alebo 128 koní. V ponuke dieslov bude agregát HDi s výkonom 99 koní. Tieto agregáty môžu byť spojené s 8-stupňovou automatickou alebo 6-stupňovou prevodovkou. Neskôr má pribudnúť do ponuky aj čisto elektrická verzia s dojazdom okolo 340 kilometrov.

Predaj novinky má začať v lete a prvé kusy sa dostanú k zákazníkom na jeseň tohto roku.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: AutoWeek