Land Rover predstavil faceliftovaný Discovery Sport, ktorý dostane mild-hybridný pohon a nový interiér.

Land Rover predstavil faceliftovaný Discovery Sport, ktorý dostane mild-hybridný pohon a nový interiér.

22. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Land Rover Discovery Sport je v Európe najobľúbenejší model. Len minulý rok sa predalo v Európe 33 800 kusov. Je to celkom dosť, ale je to o 23,5% menej ako v roku 2017. Preto Land Rover predstavil facelift Discovery Sport, ktorý by mal zvýšiť predajnú krivku a zároveň aj stabilizovať finančnú situáciu JLR. Však len nedávno sa na internete šírili informácie, že PSA chce odkúpiť JLR. 

Land Rover Discovery Sport 2020

Aktualizovaný Discovery Sport vyzerá o niečo športovejšie. Na prednej časti dostáva nový dizajn svetiel, mierne upravenú masku a športový nárazník. Na zadnej časti nájdeš svetlá s novým dizajnom, upravený nárazník a výfuky ukryté pod nárazník.

V interiéri sa odohrali taktiež zmeny. Nájdeme v ňom nový 12,3″ prístrojový štít, multifunkčný volant s dotykovými tlačidlami, 10,25″ displej na stredovej konzole a nové ovládanie klimatizácie. Pred voličom prevodových stupňov je úložný priestor s bezdrôtovým nabíjaním telefónu. Taktiež sú k dispozícii USB porty na nabíjanie pre všetky tri rady sedadiel. Pohodlie posádky zvýšia o 48 litrov väčšie úložné priestory.

Po technickej stránke pribudne do ponuky 360° stupňová kamera, ktorá sa premieta do displeja na stredovej konzole. Ďalší displej sa nachádza vo vnútornom spätnom zrkadle, ktoré dokáže tiež premietať obraz zo zadnej časti. Tieto kamery zlepšia šoférovi rozhľad v teréne. Jazdu v teréne zlepší aj systém jazdných režimov Terrain Response 2, ktorý prispôsobuje vozidlo konkrétnemu typu terénu.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Po novom dostane Discovery Sport mild-hybridné pohony so 48V okruhom. V ponuke budú dieslové aj benzínové mild-hybridné pohony. Tento pohon zahŕňa lítium-iónovú batériu a štartovací generátor ICE, ktorý je spojený s remeňovým prevodom kľukového hriadeľa a poskytuje dodatočný výkon pri zrýchľovaní a pri brzdení. Pri dojazde vyrába elektrickú energiu a ukladá ju do batérie.

Verzia s pohonom predných kolies bude v ponuke len s 2,0 litrovým dieslom s výkonom 150 koní, ktorý je spojený s manuálnou prevodovkou. Ostatné agregáty budú spojené s 9-stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. V ponuke bude 2,0 litrový diesel s výkonom 180 a 240 koní. Ďalej bude v ponuke preplňovaný benzín s výkonom 200 a 250 koní.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.