Nový Nissan X-Trail je väčší a modernejší.

Nový Nissan X-Trail je väčší a modernejší.

17. júna 2020 0 Od spiatocka.sk

Fotky nového Nissan X-Trail sme zverejnili už pred pár mesiacmi vďaka úniku fotografií. Avšak nevedeli sme žiadne údaje o novom SUV. Teraz sa už môžeme pozrieť na toto auto, tak poďme na to.

Predstavené vozidlo má názov Roque. V podstate to je Nissan X-Trail s iným názvom, ktorý je určený pre severnú Ameriku.

Po dizajnovej stránke vyzerá nový X-Trail väčšia a mohutnejšie. Vpredu sa nachádzajú dva rady svetlometov a veľká predná maska v tvare V so znakom Nissan uprostred. Pri pohľade na bočnú časť pôsobí novinka väčším dojmom, no blatníky mi veľmi pripomínajú Toyotu RAV4. Zadná časť je jednoduchá a elegantná so znakom Nissan uprostred a nižšie nápisom Roque. Európska verzia dostane nápis X-Trail.

Interiér vyzerá modernejšie a luxusnejšie. Nájdeme v ňom trojramenný volant, za ktorým sa nachádza 12,3-palcový digitálny prístrojový štít. Lacnejšie verzie dostanú 5 alebo 7 palcový displej. Centrálny dotykový displej má uhlopriečku 12,3-palcov. Lacnejšie verzie dostanú 9 alebo 10,8-palcový displej. Okrem toho môže byť interiér v dvojfarebnej kombinácii, všetky sedadlá majú nastaviteľnú bedrovú opierku a zadné okná majú slnečnú clonu v základe. Dokonca zadné dvere sa dokážu otvoriť do 90° uhla kvôli lepšej manipulácii s detskou sedačkou.

Technických špecifikácií nebolo veľa zverejnených, ale predsa len niečo vieme. V ponuke bude systém čiastočného autopilota ProPilot, ktorý dokáže riadiť zrýchlenie, brzdenie a riadenie v meste, a aj na diaľniciach.

Na americkom trhu bude Nissan Roque v ponuke od jesene 2020. Na našom trhu bude nový X-Trail v ponuke od konca roku 2021. Túto informáciu nám poskytol Nissan.

Mimochodom Nissan čoskoro predstaví nový elektrický crossover a nový Qashqai má byť predstavený koncom tohto roka.