Nový Nissan Qashqai dostáva nový dizajn a hybridnú technológiu.

Nový Nissan Qashqai dostáva nový dizajn a hybridnú technológiu.

21. februára 2021 0 Od Ľuboš Surovič

O novom Nissan Qashqai sme písali viacero článkov. Japonská automobilka postupne odhaľovala informácie o novinke a nám sa podarilo zistiť tiež pár informácií ešte pred predstavením. Teraz je však nový Qashqai predstavený a môžeme sa naňho pozrieť.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Nový Nissan Qashqai ponúka absolútne nový a elegantný dizajn. Vpredu sa nachádzajú Full LED svetlomety v tvare C, nová maska chladiča a nový nárazník. Bočná časť je elegantne navrhnutá a zadná tiež. Výhodou je, že aj napriek novému dizajnu je na prvý pohľad vidieť, že je to Qashqai.

Interiér prešiel taktiež zmenami. V interiéri sa nachádza nová palubná doska s novým dotykovým displejom s uhlopriečkou 10,8-palca (9-palcov v základe). Nový multimediálny systém ponúka bezdrôtovú funkciu Android Auto a Apple CarPlay. Za novým trojramenným volantom sa nachádza 12,6-palcový virtual cockpit a pre vodiča je k dispozícii aj head-up displej. Čo sa týka priestoru, tak nový Qashqai ponúka pre cestujúcich vzadu o 15 mm viac miesta na hlavu a o 28 mm viac miesta na nohy. Batožinový priestor je teraz väčší o 50 litrov. Celkový objem je 480 litrov.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Ponuka motorov bude dosť nízka. V ponuke nájdeme preplňovaný 1,3-litrový benzínový štvorvalec s mild-hybridnou technológiou. Naladený bude na 138 koní alebo 156 koní. Slabšia verzia poháňa predné kolesá cez 6-stupňovú manuálnu prevodovku. Pohon 4×4 je dostupný len výkonnejšiu verziu. Taktiež pre výkonnejšiu verziu je dostupné CVT X-Tronic.

V ponuke bude aj hybridný systém e-Power, ktorý sa skladá s 1,5 litrového benzínu a elektromotora. Zaujímavosťou je, že spaľovací motor bude slúžiť len dobíjanie batérie, čiže nie je spojený s kolesami. Elektromotor s výkonom 190 koní poháňa predné kolesá. Vďaka tomu si šofér užije plynulosť a kultivovanosť bez nutnosti nabíjania. Ja len dúfam, že motor vysokými otáčkami nebude rušiť kľud v interiéri. Táto verzia dostane aj funkciu e-Pedal, vďaka ktorej stačí vozidlo ovládať len plynovým pedálom.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Nový Nissan Qashqai sa začne predávať o niekoľko mesiacov. My sa tešíme na test nového Nissan Qashqai. Hlavne v hybridnej verzii.