Len 8 ročný chlapec zo Slovenska jazdí rally. Bude z neho budúci automobilový pretekár?

Len 8 ročný chlapec zo Slovenska jazdí rally. Bude z neho budúci automobilový pretekár?

21. februára 2021 0 Od Ľuboš Surovič

Asi každý motorista chcel byť v detstve motoristický pretekár. Je to zábava, hobby a práca v jednom. Bohužiaľ stať sa motoristickým pretekárom v detstve nie je jednoduché. Je potrebné mať dostatočné financie, podmienky, ale aj talent. Bez dobrého talentu to bohužiaľ nejde. Na Slovensku je len 8 ročný chlapec, ktorý začína jazdiť rally.

Sebastian Greisiger má v súčasnosti 8 rokov a jazdí pre občianske združenie HPD motorsport. Sebastian prvýkrát sadol za volant motokáry keď mal šesť rokov. Zo začiatku mal síce strach, ale časom sa mu jazdenie zapáčilo a začalo ho to zaujímať viac a viac. Keď mal Sebastian sedem rokov sadol si prvýkrát do závodného auta a už nechcel vystúpiť. Jeho otec Dušan začal Sebastianovi prispôsobovať auto a začali spolu trénovať, ale pri tréningu to nekončí. Otec začal vybavovať aby Sebastian mohol jazdiť. Po niekoľkých stretnutiach mohol začať jazdiť Sebastian ako predjazdec na rally. Bohužiaľ kategória Junior je až od pätnásť rokov, ale aj jazdiť ako predjazdec je úspech.

V blízkej budúcnosti chce otec so synom Sebastianom začať jazdiť sériu MRC minirally a Autoslalomshow Cup. Uvidíme ako sa začne sezóna 2021. Preteky stále obmedzuje koronavírus. Okrem toho Sebastian ešte stále nemá pripravenú svoju Mazdu 323 na preteky.

Mimochodom Sebastian Greisiger nie je iba pretekár. Okrem jazdenia si aj sám upravuje svoje auto. Však musí vedieť na čom jazdí.

My v redakcii mu budeme držať palce. Presadiť sa v motoristickom svete nie je jednoduché. Chce to robiť skoro každý a konkurencia je veľká.