Nový Mercedes-Benz triedy S sa ukázal zasa na cestách.

Nový Mercedes-Benz triedy S sa ukázal zasa na cestách.

10. júla 2019 0 Od spiatocka.sk

To, že nemecká automobilka chystá novú generáciu triedy S nie je žiadna novinka. Ukázali sme si už niekoľko fotiek novinky s kamuflážou, grafickú štúdiu a aj interiér. Lenže testovacie vozidlo sa znovu ukázalo na ulici so zaujímavou kamuflážou kľučiek.

Mercedes S 2021

Na snímkoch v podstate nie je vidieť veľa nového. Novinka dostane novú väčšiu prednú masku, ktorá bude umiestnená nižšie. Na ňu budú pravdepodobne nadväzovať nové digitálne Full LED svetlá. Zadná časť je plne kamuflovaná a je ťažké určiť ako bude vyzerať. Na bočnej strane bije najviac do očí kamufláž kľučiek dverí. S veľkou pravdepodobnosťou chce Mercedes kamuflovať výsuvné kľučky dverí.

Čo sa týka interiéru, tak ten bol nedávno nafotený s miernou kamuflážou. Uprostred palubnej dosky bude obrovský dotykový displej, cez ktorý sa bude ovládať úplne všetko vrátane klimatizácie a sedadiel. Pred volantom bude po novom nový displej namiesto zapustených virtuálnych budíkov do palubnej dosky.

Mercedes S 2019 Interior

Po technickej stránke bude nová trieda S založená na platforme MRA. Očakávať môžeme benzínové aj dieslové  mild-hybridné verzie so 48-voltovým okruhom. V ponuke budú aj plug-in hybridné vezrie, ale aj elektrická verzia, ktorá bude postavená na platforme MEA2. Vďaka tejto platforme bude podlaha rovná. Špekuluje sa, že neskôr by mal byť v ponuke aj čisto elektrický Mercedes-AMG EQ S s výkonom až 600 koní.

Očakávať môžeme aj množstvo nových asistenčných systémov vrátane nových digitálnych LED svetiel. Tieto svetlá sú zložené z množstva LEDiek a dokážu premietať rôzne obrazy a nápisy na cestu. Také svetlá spolu s inteligentným systémom môžu vysvietiť pruhy na ceste, premietať šipky o zmene smeru na ceste, poprípade označiť nebezpečnú prekážku na ceste. Možností je veľa.

Nový Mercedes-Benz triedy S pravdepodobne určí ďalšiu cestu vývoja ostatných automobilov. Však trieda S je vždy technologicky popredu. Predstavená by mala byť v priebehu budúceho roka, no hovorí sa, že novinka by mohla byť predstavená aj tento rok na autosalóne v Paríži.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: WalkoARTvideos