Bentley predstavilo koncepčné vozidlo budúcnosti. Takto by malo vyzerať Bentley v roku 2035.

Bentley predstavilo koncepčné vozidlo budúcnosti. Takto by malo vyzerať Bentley v roku 2035.

10. júla 2019 0 Od spiatocka.sk

Britská automobilka Bentley oslavuje 100. narodeniny, ale namiesto toho aby ukázali minulosť, tak automobilka radšej ukazuje budúcnosť. Vozidlo budúcnosti má ukázať práve elektrický koncept Bentley EXP 100 GT. Takto by podľa automobilky malo vyzerať rýchle a luxusné GT v roku 2035.

Nový koncept z Británie dostáva naozaj impozantný dizajn. Masívna predná mriežka chladiča sa skladá z 6 000 LEDiek, ktoré sú oddelené tenkým pasom z medi. Na masku nadväzujú okrúhle LED svetlá v štýle Bentley. Samozrejmosťou na prednej časti je aj znak Flying B. Vzadu nájdeme zaujímavé svetlá, ktoré sa skladajú z množstva OLED pásov.

Interiér vyzerá veľmi luxusne a futuristicky. Nájdeme v ňom dve posuvné sedadlá a ďalšie dve zadné, ktoré sa vysunú až keď sú tie predné vpredu. Taktiež aj v interiéri nájdeme plno svietiacich LED pásov.

Novinka má dĺžku až 5,8 metra, no vďaka použitiu hliníka a karbónu váži iba 1 188 kg. O pohon sa stará sústava elektromotorov s krútiacim momentom až 1 500 Nm. Stovku zvládne za 2,5 sekundy a maximálna rýchlosť je 300 km/h. Koncept by mal prejsť na jedno nabitie až 700 kilometrov a na 80% sa dokáže nabiť za 15 minút.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.