Nový Jeep Grand Cherokee bude postavený na platforme Alfa Romeo a v základe bude štvorvalec.

Nový Jeep Grand Cherokee bude postavený na platforme Alfa Romeo a v základe bude štvorvalec.

21. apríla 2020 0 Od spiatocka.sk

Súčasná generácia Jeep Grand Cherokee je v ponuke už od roku 2010. Aj napriek desiatim rokom na trhu je Grand Cherokee stále obľúbené SUV. Minulý rok bol Grand Cherokee najpredávanejšie stredne veľké SUV v USA. Predalo sa celkovo 242 969 kusov, čo je o 8% viac ako v roku 2018. Aj tak je čas na novú generáciu.

Nová generácia Jeep Grand Cherokee bude postavená na rovnakej platforme ako je Alfa Romeo Stelvio. Motor zostane stále pozdĺžne uložený, no v ponuke pribudnú aj štvorvalce. V základe nájdeme 2,0 litrový preplňovaný benzín a pohon zadnej nápravy. Ďalej bude v ponuke aj šesťvalec. Avšak nevieme povedať, či bude mať nová generácia v ponuke redukčnú prevodovku a ako to bude so schopnosťami v ťažkom teréne. Predsa Stelvio je SUV vhodnejšie na cesty.

Veľký nárast rozmerov sa neočakáva. Grand Cherokee podľa odhadov zostane aj naďalej skoro rovnako veľké. Skôr môžeme očakávať nový dizajn exteriéru a interiéru.

Očakáva sa, že nová generácia bude predstavená ešte tento rok. Avšak kvôli COVID-19 sa môže predstavenie presunúť aj na ďalší rok. Ťažko teraz hovoriť o presnom dátume predstavenia.