Nové vozidlo pre čínskych milionárov bolo nafotené bez kamufláže.

Nové vozidlo pre čínskych milionárov bolo nafotené bez kamufláže.

7. januára 2020 0 Od spiatocka.sk

V novembri 2019 sa na internete objavili informácie, že čínska spoločnosť FAW Corporation pripravuje výrobu nového luxusného sedanu HongQi H7. Doposiaľ bola zverejnená len jedna fotografia prednej časti, ale už je to inak. Môžeme sa pozrieť aj na zadnú časť a do interiéru.

Za dizajnom HongQi H7 stojí bývalý dizajnér Rolls-Royce Gilles Taylor, ale poďme k dizajnu. Predná časť vozidla vyzerá veľmi mohutne a elegantne. Nájdeme tam veľkú prednú masku, úzke svetlomety a agresívny nárazník. Vzadu sa nachádza mierne klesajúca strecha, aristokratické svetlomety a jednoduchý nárazník. Celkovo vyzerá zadná časť elegantne a jednoducho.

Ak sa pozrieme do interiéru, tak ten pôsobí luxusne. Nájdeme tam dvojicu veľkých displejov, trojramenný volant a mohutný stredový tunel, na ktorom je ovládanie automatickej klimatizácie podobné ako v Aurus Senat.

Veľa informácií o použitej technike nemáme, ale podľa odhadov má byť pod kapotou preplňovaný 2,0 litrový štvorvalec s výkonom viac ako 300 koní. Poháňané budú zadné kolesá cez 8-stupňový automat od Volkswagen. Ak to bude pravda, tak je celkom zaujímavé, že pod kapotou bude len dvojliter.