Nová Škoda Octavia štvrtej generácie bola nafotená skoro bez kamufláže.

27. júla 2019 0 Od spiatocka.sk

Oficiálne predstavenie novej Škody Octavie štvrtej generácie sa blíži a česká automobilka pravdepodobne dokončuje testovanie novinky. Práve preto ju môžeme vidieť čoraz častejšie na cestách a skoro bez kamufláže. Naposledy sa podarilo Octaviu Liftback na diaľnici.

Škoda Octavia 2020 4

Na fotkách si môžeš všimnúť, že nová Octavia má úplne prepracovanú prednú časť. Nájdeme na nej novú prednú masku, ktorá je podobná Škode Scala alebo faceliftovanému Superbu. Taktiež má už aj jednodielne svetlá a nie dvojdielne, tak ako to má Octavia tretej generácie po facelifte. Zadná časť vozidla je tiež nová. Nájdeme na nej LED svetlá s novým dizajnom, ktoré zasahujú až do veka batožinového priestoru. Na fotke sú svetlá nenápadne kamuflované. Mimochodom pri pohľade z boku a zo zadu mi Octaviu veľmi pripomína Superb tretej generácie.

Interiéri bol tiež nedávno nafotený. Ten bude tiež podobný Scale. Nájdeme v ňom Virtual Cockpit, veľký dotykový displej s novým multimediálnym systémom na stredovej konzole. Pod displejom nájdeme tlačidlá na ovládanie výstražných smeroviek, zamykania vozidla a asistenčných systémov.

Pod kapotou novinky nájdeme rôzne zážihové a vznetové agregáty. Základ bude pravdobodne tvoriť 1,0 TSI s výkonom 85 kW. Ďalej nájdeme pod kapotou 1,5 TSI; 1,6 TDI; 2,0 TSI a 2,0 TDI.

Hovorí sa, že novinka by mala byť predstavená ku koncu roka, no podľa nás by mala byť predstavená už čoskoro.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: auto.cz