Mercedes-Benz EQS bol nafotený pri testovaní.

Mercedes-Benz EQS bol nafotený pri testovaní.

26. júla 2019 0 Od spiatocka.sk

Nemecká automobilka Mercedes-Benz intenzívne testuje novú triedu S s označením W223. Však len nedávno sme si mohli pozrieť nafotenú triedu S s kumuflážou, no podľa odhadov mal Mercedes testovať aj elektrickú vlajkovú loď EQS. Odhady boli správne. Novinka bola nafotená.

Mercedes-Benz EQS

Predpokladalo sa, že EQS bude vyzerať rovnako ako trieda S. Teda aristokratická a luxusná limuzína, ale bol to omyl. Pri pohľade z boku si všimni dlhý rázvor, krátky predný prevys, dlhú kapotu a jemne zvyšujúci sa A-stĺpik. Auto skôr pripomína fastback než limuzínu. Zaujímavá je aj zadná časť. Tam nájdeme pre Mercedes netradičné okrúhle svetlomety. Je celkom možné, že také svetlomety na sériovom vozidle nebudú použité. Taktiež si môžeš všimnúť dva výfuky. Elektrické vozidlá síce výfuky nemajú, ale môže sa jednať o kamufláž.

Interiér zatiaľ nafotený nebol, ale s veľkou pravdepodobnosťou bude podobný novej triede S. Možno bude ešte o niečo modernejší.

Mercedes-Benz EQS

Po technickej stránke by mala byť novinka postavená na novej modulárnej platforme MEA (Modular Electric Architecture). O pohon sa budú starať dva elektromotory s odhadovaným výkonom 402 koní a krútiacim momentom 765 Nm. Dojazd by mal byť vyšší ako 400 km. Hovorí sa aj o elektrickej verzii AMG, ktorá má ponúknuť výkon až 600 koní.

Mercedes-Benz EQS by mal byť predstavený v roku 2021, avšak nebude to mať jednoduché. Bude musieť súperiť s Teslou model S, Audi E-Tron GT, Porsche Taycan a Jaguar XJ.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: motor1.com