Nová Kia Sorento bola oficiálne predstavená.  Zmena prináša nový dizajn a novú platformu.

Nová Kia Sorento bola oficiálne predstavená. Zmena prináša nový dizajn a novú platformu.

17. februára 2020 0 Od spiatocka.sk

V uplynulých týždňoch si si mohol všimnúť, že na internete koluje množstvo špionážnych fotografií novej Kie Sorente. Novinka bola nafotená bez kamufláže a samotná Kia zverejnila skice. Teraz máme novú generáciu Sorento oficiálne predstavenú.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Po dizajnovej stránke je nové Sorento kompletne nové. Predná maska dostala úplne nový dizajn. Full LED svetlomety dostali taktiež nový dizajn a v nárazníku sa nachádzajú hmlové svetlá. Pri pohľade z boku si môžeš všimnúť krátke predné previsy, nové línie a nové kolesá. Predné okno je navrhnuté pod iným uhlom a je o 30 mm ďalej od prednej nápravy. Zadná časť vyzerá veľmi zaujímavo. Nájdeme tam štvoricu zvislých svetiel, nové veko batožinového priestoru s nápisom Sorento a nový nárazník s falošnými výfukmi.

Interiér je taktiež úplne nový prepracovaný. Na palubnej doske sa nachádzajú dva displeje s veľkosťou 10,25 palca. Uprostred palubnej dosky je veľký displej, ktorý slúži na ovládanie automatickej klimatizácie. Na stredovom tunely je po novom okrúhly volič automatickej prevodovky, ovládanie jazdných režimov, ovládanie asistenčných systémov a systému startstop. Interiér vyzerá veľmi luxusne, no viac uvidíme až na autosalóne v Ženeve.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Kia neuviedla veľa informácii o novom Sorente, ale v krátkej správe tvrdí, že elektrická energia bude prvýkrát použitá v Sorento a taktiež sa môžeme tešiť na nové asistenčné a zábavné systémy. Čo sa týka elektrifikácie, tak očakávať môžeme plug-in hybrid. Ten bude mať pod kapotou 2,0 litrový benzín s výkonom 156 koní. Elektromotor poskytne výkon 68 koní. Samozrejmosťou bude pohon všetkých kolies a 6-stupňová automatická prevodovka.

Kia Sorento 2020