Hyundai predstaví v Ženeve elektrický koncept. Zadná časť sa podobá na Porsche 911.

Hyundai predstaví v Ženeve elektrický koncept. Zadná časť sa podobá na Porsche 911.

16. februára 2020 0 Od spiatocka.sk

Hyundai nám minulý rok v septembri na autosalóne vo Frankfurte predstavil retro koncept Hyundai 45. Jednalo o sa o koncept, ktorý svojím dizajnom nadväzuje na starý model Pony. Tento rok si pre nás kórejská automobilka prichystala ďalší retro koncept s názvom EV Prohecy, teda proroctvo.

Hyundai EV Prophecy

Zatiaľ sme nemali možnosť vidieť tento koncept úplne odhalený, ale už aj teraz je vidieť, že koncept má pekné športové krivky. Veľké kolesá, krásna línia, ktorá začína na prednej časti a končí klesajúcou strechou vzadu. Pohľad z boku je už teraz prekrásny. Vpredu vyzerá koncept trošku nudne. Chýba mu agresivita, no a zadná časť mi veľmi pripomína Porsche 911.

Interiér zatiaľ nebol odhalený, no môžeme očakávať, že bude moderný a futuristický s nádychom retra.

Nový koncept EV Prophecy bude určovať aj novú dizajnovú filozofiu automobilky s názvom Sensuous Sportiness. Nové modely budú čerpať dizjan práve z tohto konceptu. Ako prvý model s touto filozofiou bude model i20 a pravdepodobne aj facelift i30.

Hyundai EV Prophecy

Vedúci globálneho dizajnu Hyundai SangYup Lee povedal k dizajnu toto:

Proroctvo“ nesleduje trendy. Zdôrazňuje nadčasovú krásu, ktorá obstojí v skúške času. Jej ikonický dizajn rozširuje spektrum dizajnu spoločnosti Hyundai do ešte širších horizontov.