Nová Kia Optima bola nafotená mesiac pred predstavením.

Nová Kia Optima bola nafotená mesiac pred predstavením.

4. novembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Súčasná generácia Kia Optima je na trhu už štyri roky, nie je to veľmi dlho, ale Kia aj tak pripravuje úplne novú generáciu, ktorá má byť predstavená už o mesiac. Automobilka síce predstavila nedávno skicu, ale zatiaľ sme ešte nevideli novinku bez kamufláže. Až teraz boli na internete zverejnené špionážne fotky novej generácie.

Fotografie novej Kia Optima boli spravené náhodným človekom pri točení videa. Preto sú fotografie nekvalitné, ale aj tak si môžeme pozrieť novinku. Všimni si, že zadná časť má nové LED svetlá prepojené LED pásikom, dve koncovky výfukov a medzi nimi difúzor. S veľkou pravdepodobnosťou pôjde o verziu GT-Line. Z boku asi najviac padne do očí klesajúca strecha od B-stĺpika až k veku batožinového priestoru a kolesá s novým dizajnom. Predná časť odfotená nebola, ale tam nájdeme úzku masku, ktorá sa tiahne pozdĺž celej prednej časti, nové LED svetlomety a nárazník.

V interiéri budú dva displeje vedľa seba. Jeden bude slúžiť ako virtual cockpit a druhý na ovládanie multimediálneho systému. Palubná doska dostane minimalistický dizajn a namiesto klasickej páky automatickej prevodovky bude vo vozidle okrúhli volič.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Pod kapotou bude nový preplňovaný 2,5 litrový benzín Theta III spojený s 8-stupňovou robotizovanou prevodovkou. O ďalších motoroch zatiaľ nemáme informácie.

Nová Kia Optima pre kórejský trh má byť predstavená v decembri.