Elektrický SsangYong Korando bude výkonnejší ako benzínová verzia. Dojazd by mal byť až 420 km.

Elektrický SsangYong Korando bude výkonnejší ako benzínová verzia. Dojazd by mal byť až 420 km.

1. novembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Nová generácia SsangYong Korando bola predstavená vo februári tohto roku a verejná prezentácia prebehla na autosalóne v Ženeve. Avšak po prezentácii bola zverejnená informácia, že Korando bude aj na čisto elektrický pohon, no doteraz sme nemali žiadne informácie.

Ssangyong Korando Electric

Elektrické Korando by mal poháňať jeden elektromotor s výkonom 188 koní a maximálna rýchlosť bude 150 km/h. Batérie s kapacitou 61,5 kWh ponúknu dojazd až 420 kilometrov podľa cyklu NEDC. Napríklad taký Hyundai Kona Electric má dojazd podľa cyklu NEDC až 545 kilometrov. Ak porovnáme rozmery, tak Korando meria na dĺžku 4 454 mm a Kona Electric 4 165 mm. Korando ponúkne viac priestoru, no na druhej strane nižší dojazd.

Momentálne má Korando v ponuke len dva agregáty. Prvý je benzínový štvorvalec s objemom 1,5 litra a výkonom 163 koní. Ďalší agregát je 1,6 litrový diesel s výkonom 136 koní. Poháňané môžu byť predné kolesá cez 6-stupňový manuál alebo 6-stupňový automat. Pohon všetkých štyroch kolies je v ponuke len s automatickou prevodovkou.

V roku 2022 má byť predstavené aktualizované Korando a spolu s ním prídu aj Mild-hybridné verzie.

Ssangyong Korando Electric