Nissan mierne odhalil nový Qashqai.

Nissan mierne odhalil nový Qashqai.

16. februára 2021 0 Od Ľuboš Surovič

Súčasný Nissan Qashqai sa vyrába od roku 2013, teda dlhých 8 rokov. To je veľmi dlhá doba a je čas na novú generáciu, ktorá bude predstavená o dva dni. Čo ponúkne?

Nissan Qashqai 2022

Nissan mierne odhalil nový Qashqai. Vďaka tomu sa môžeme pozrieť na predné svetlomety v tvare C a zadné svetlomety. Okrem toho nový Qashqai dostane modernejší dizajn, novú prednú masku a ostrejšie tvary.

V interiéri nájdeme vysunutý 12,3-palcový dotykový displej s novým multimediálnym systémom. Pod displejom sa nachádza ovládanie automatickej klimatizácie. Našťastie stále manuálne pomocou otočných ovládačov. Samozrejmosťou je aj virtual cockpit a trojramenný volant.

Čo sa týka motorizácie, tak v ponuke bude preplňovaný 1,3-litrový benzín s mild-hybridnou technológiou s výkonom 140 alebo 160 koní. Motor bude spojený s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo s variátorom CVT.

V ponuke bude aj špeciálny hybrid e-Power. Tento hybridný systém používa spaľovací motor len ako agregát na výrobu elektrickej energie. Kolesá bude poháňať elektromotor s výkonom 190 koní.

Nissan Qashqai 2022

Oficiálne predstavenie prebehne 18.2.2021. Po predstavení si môžeš na našej stránke prečítať kompletne informácie o novom Nissan Qashqai.