Ferrari ďalej testuje Purosanque. Teraz sa hraje na Maserati Levante.

Ferrari ďalej testuje Purosanque. Teraz sa hraje na Maserati Levante.

14. februára 2021 0 Od Roman Tomášek

To, že talianska automobilka Ferrari vyvíja svoje prvé SUV s názvom Ferrari nie je žiadne tajomstvo. Novinke z Talianska sme sa venovali vo viacerých článkoch, ale len nedávno bolo Ferrari znovu odfotené. Tentoraz sa Purosanque schováva za kamufláž Maserati Levante.

Ferrari Purosanque 2022

Na fotografiách si môžeš všimnúť zaujímavé vozidlo s kamuflážou. Na prvý pohľad je jasné, že sa jedná o Maserati Levante. Karoséria je veľmi podobná Levante, ale podvozok je veľmi nízky. Taktiež aj predné pneumatiky sú menšie ako tie zadné. Čo to je? Predsa zaujímavý spôsob kamufláže. S veľkou pravdepodobnosťou je to Ferrari Purosanque, ktoré sa hrá na Maserati. Talianska automobilka Ferrari sa tak snaží oklamať fotografov a novinárov.

Ferrari Purosanque 2022

Podľa našich odhadov má byť pod kapotou Purosanque atmosférický dvanásťvalec uložený za prednou nápravou. V ponuke má byť aj hybridný pohon zložený z motora V8 a elektromotora. Purosanque podľa nás ponúkne špičkové vyváženie a jazdné vlastnosti. Možno bude najlepšie športové SUV na trhu.

Na viacej informácií si budeme musieť počkať do oficiálneho predstavenia od Ferrari. Predstavenie prebehne pravdepodobne v roku 2022, ale dovtedy nám možno Ferrari poskytne oficiálne údaje.

Podľa našich informácií má byť Ferrari Purosanque a Maserati Levante druhej generácie postavené na rovnakej platofme. Ferrari ponúkne športový charakter a Maserati luxusný charakter, ale obe vozidlá ponúknu špičkové jazdné vlastnosti. My v redakcii sme mali možnosť testovať Maserati Levante Trofeo na závodnom okruhu a musím povedať, že Levante Trofeo je špičkové SUV s dobrými jazdnými vlastnosťami.