Na autosalóne vo Frankfurte bude predstavený limitovaný Hyundai i30 N C.

Na autosalóne vo Frankfurte bude predstavený limitovaný Hyundai i30 N C.

20. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

V poslednej dobe sa veľmi často objavuje na slávnom okruhu Nurburgring kamuflovaný Hyundai I30 N. Dokonca len včera som písal, že na Nurburgringu Hyundai testoval zaujímavý Veloster N TCR, ktorý mal poznávacie značky. Lenže teraz už máme oficiálne info.

Hyundai i30 N Project C

Nový limitovaný Hyundai i30 N C ponúkne nižšiu váhu oproti bežnému i30 N Performance. Automobilka neprezradila koľko presne zhodí novinka, ale veľa dielov bude vyrobených z plastov, ktoré sú vystužené uhlíkovými vláknami. Taktiež 19″ elektróny s novým dizajnom budú ľahšie. Je tiež možné, že v interiéri nájdeme odľahčené predné športové sedadlá. Okrem zníženia váhy dostane i30 N C rôzne aerodynamické vylepšenia, ktoré zvýšia prítlak a vylepšené bude aj ovládanie vozidla.

Hyundai i30 N Project C

Po technickej stránke pravdepodobne novinka dostane štandardný motor z verzie Performance. Teda preplňovaný 2,0 litrový štvorvalec s výkonom 275 koní a krútiacim momentom 378 Nm. Stovku zvládne verzia Performance za 6,1 sekundy a maximálna rýchlosť je 250 km/h. Odľahčená verzia C zvládne stovku o niečo rýchlejšie. Podľa odhadu asi za 5,9 sekundy. Maximálna rýchlosť pravdepodobne zostane 250 km/h.

Vyrobených bude len 600 kusov a väčšina bude určených pre európsky trh. Oficiálne odhalenie prebehne už budúci mesiac na autosalóne vo Frankfurte. Spiatocka.sk ťa určite bude informovať ihneď po predstavení priamo z Frankfurtu.

Mimochodom pred troma mesiacmi bol na Nurburgringu natočený Veloster N s automatickou prevodovkou. Hyundai taktiež pracuje na vozidlách N, ktoré budú vybavené dvojspojkovou automatickou prevodovkou.