MG ZS 1,0 TGi | Komfortné, lacné, dobre vybavené | Test |

MG ZS 1,0 TGi | Komfortné, lacné, dobre vybavené | Test |

17. marca 2023 0 Od spiatocka.sk

Vozidlo MG ZS je na našom slovenskom trhu novinka. Zaujme najmä pekným interiérom, dobrou výbavou, priaznivou cenou, ale aj 7-ročnou zárukou.

MG ZS

Dizajn MG ZS nie je najmodernejší, no nevyzerá ani zle. Pri bežných farbách ako je biela alebo červená sa vozidlo stratí v dave. To však nemusí byť nevýhoda.

Interiér je liga sama o sebe. Už v základnom prevedení nájdeme na palubnej doske imitáciu kože, dotykový displej a pohodlné sedadlá. Vo vyšších výbavách sú sedadlá potiahnuté kožou a na opierkách hlavy vpredu sa nachádza logo MG.

Celkovo vonkajšie rozmery ZS nie sú veľké, ale vnútorné potešia. Batožinový priestor ponúkne úctihodný objem 448 litrov a na vnútorný priestor sa nebudú sťažovať ani pasažieri vpredu alebo vzadu. Nastupovanie je na dobrej úrovni. To aj vpredu, aj vzadu.

Testované vozidlo malo pod kapotou preplňovaný litrový trojvalec spojený s dvojspojkovou automatickou prevodovkou Aisin. Motor je výborne odhlučnený, má plynulý chod a dynamika v rámci výkonu je dostatočná. Šofér však nebude najrýchlejší na ceste. Spotreba je však vysoká a počas testu sa nám nepodarilo dostať pod 8 litrov na 100 kilometrov. V najnižšej výbave nájdeme pod kapotou 1,5 litrový atmosférický štvorvalec, ktorý má nižšiu spotrebu. Okolo 7 litrov na sto kilometrov. Prevodovka radí celkom plynulo, avšak preradenie je občas jemne cítiť.

Viac o vozidle ti povie Ľuboš v teste.