Mazda znovu vytvorila divíziu vývoja rotačných motorov.

Mazda znovu vytvorila divíziu vývoja rotačných motorov.

2. februára 2024 0 Od spiatocka.sk

Začiatkom februára spoločnosť Mazda Motor oficiálne oznámila opätovné založenie divízie vývoja motorov s rotačnými piestami RE Development Group. Divízia zahŕňa 36 dizajnérov, z ktorých mnohí pracovali v Mazde na rotačných motoroch pred desaťročím alebo viac, keď spoločnosť vyrábala športové autá RX vybavené Wankelovými motormi.

Spoločnosť neprezrádza, či od Mazdy očakávať oživenie kupé RX alebo niečo iné rovnako vzrušujúce. Ale vedúci vývojového oddelenia Mazda Motor, Ichiro Hirose, dal dôvod na optimizmus a sľúbil prielom vo výskume a vývoji Wankelových motorov a tiež oznámil vydanie „inšpirujúcich“ automobilov.

Hlavnými smermi práce katedry je návrh systémov výroby elektrickej energie na báze rotačných motorov, ich prispôsobenie regulačným normám a štúdium možnosti využitia uhlíkovo neutrálneho paliva.

Mazda ponúkala autá s motormi s rotačnými piestami na trhu od roku 1967 do roku 2012. V roku 2023 sa tento vzácny motor vrátil do ponuky produktov Mazda ako súčasť sekvenčnej hybridnej inštalácie crossoveru Mazda MX-30 e-SKYACTIV R-EV.