Mazda predstavila nové detaily o novom modeli CX-90.

Mazda predstavila nové detaily o novom modeli CX-90.

22. januára 2023 0 Od spiatocka.sk

Mazda Motor pokračuje v naťahovaní verejnosti o blížiacej sa premiére plnohodnotného SUV CX-90 (plánovaná premiéra je na 31. januára). Večer 19. januára japonská spoločnosť distribuovala propagačné video, v ktorom môžete zahliadnuť model v pohybe.

Vo videu hlavný dizajnér Mazdy Yasutake Tsuhida a riaditeľ divízie pohonných jednotiek Jay Chen hovoria o niektorých vlastnostiach sľubného modelu. Podľa Chena inžinieri zásadne vybavili CX-90 pozdĺžne uloženým radovým šesťvalcovým motorom a primárnym pohonom zadných kolies. Klasické usporiadanie ideálne pre auto so športovým charakterom. Zároveň boli jednotky motora a prevodovky vyrobené čo najkompaktnejšie. Toto riešenie umožnilo okrem iného zväčšiť uhol natočenia predných kolies. CX-90 bude vybavená systémom KPC, ktorý pri prejazde zákrutou pribrzďuje vnútorné zadné koleso a zlepšuje tak ovládateľnosť auta vo vysokých rýchlostiach.

Už skôr sa uvádzalo, že CX-90 sa stane najväčším SUV Mazda v histórii, dostane trojradový interiér a 3,3-litrový benzínový motor s výkonom 340 k. V určitých režimoch mu bude pomáhať štartér-generátor (systém typu „mild hybrid“).