Aj staršie vozidlá Porsche môžu mať moderný multimediálny systém. Porsche bude dodávať originál diely.

Aj staršie vozidlá Porsche môžu mať moderný multimediálny systém. Porsche bude dodávať originál diely.

23. januára 2023 0 Od spiatocka.sk

Bohužiaľ, vo svete konektivity sú multimediálne a komunikačné systémy niečím, čo moderným majiteľom vždy chýba. V nových autách sa Bluetooth, Apple CarPlay a digitálne rádio považujú za samozrejmosť, no v skutočnosti ide o technológiu, ktorá v modeloch zo začiatku 21. storočia veľmi chýba.

Porsche

Pred dvoma rokmi sa Porsche rozhodlo tento problém vyriešiť a ponúklo dodatočnú jednodielnu informačno-zábavnú jednotku DIN Porsche Classic Communication s dotykovou obrazovkou pre klasické modely 911 s názvom DIN PCCM Plus pre generáciu 996 911 a pôvodné modely 986 Boxter. Teraz chce nemecký výrobca ponúknuť podobné riešenie pre model 997 generácie 911 a 987 Boxter, spolu s kupé 987 Cayman a SUV Cayenne, ktoré nasledovali.

Systém PCCM Plus pre Cayenne 2003-2008 je širší ako displeje športových vozidiel a má fyzické tlačidlá na každej strane obrazovky namiesto spodných. Obidva varianty ponúkané pre dva typy vozidiel sa však dodávajú so sedempalcovým dotykovým displejom, pripojením Bluetooth, možnosťami Apple CarPlay a Android Auto, spolu so satelitnou navigáciou a mapami v 2D a 3D formáte.

Porsche

Všetci majitelia, ktorí sa rozhodnú zmeniť staré systémy, ktoré už navigáciu vlastnia, majú stále možnosť vidieť pokyny so šípkami na palubnej doske. Na druhej strane Porsche po prvýkrát vyvinulo rôzne verzie týchto systémov pre európsky a americký trh, pričom jednotky, ktoré sa tu budú predávať spolu s digitálnym rádiom DAB+, a tie, ktoré preplávajú oceán, budú vybavené satelitným prijímačom SiriusXM.

K dispozícii je tiež palubný počítač a vo verziách 911, Boxster a Cayman voliteľné ukladanie osobných nastavení vecí, ako sú svetlá, stierače, klimatizácia a zámky dverí, v závislosti od výbavy, ktorú už auto obsahuje. Nový informačno-zábavný systém prichádza v Nemecku s cenou 1 520,37 eura, no za zmapované dáta si treba trochu priplatiť.