Maserati tento rok predstaví nový superšport s názvom MC20.

Maserati tento rok predstaví nový superšport s názvom MC20.

23. februára 2020 0 Od spiatocka.sk

Ak si zaspomíname do čias minulých, tak v roku 2004 Maserati predstavilo superšport MC12. Tento superšport bol postavený na rovnakej platforme ako Ferrari Enzo a používal aj rovnaký motor. Presnejšie 6,0 litrový V12 motor s výkonom 630 koní. Stovku zvládne Maserati MC12 za 3,8 sekundy a maximálna rýchlosť je 330 km/h. Tento rok však talianska automobilka predstaví nový superšport s názvom MC20.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Názov MC20 znamená Maserati a Corse, teda v preklade závod. Číslo 20 znamená rok 2020. Auto ešte nebolo úplne odhalené, ale Maserati zverejnilo fotky kamuflovaného auta. Aj napriek kamufláži je vidieť, že MC20 má agresívny dizajn. V prednej časti sa nachádza trojica otvorov na nasávanie vzduchu a z boku s môžeš všimnúť ďalší nasávací otvor. Celkovo pôsobí MC20 svižne. Auto bude podľa môjho názoru malé, ľahké a výkonné.

Maserati MC20

Maserati ešte nezverejnilo technické informácie o novinke, ale podľa nás bude pod kapotou preplňovaný šesťvalec spojený s hybridným pohonom. Výkon motora by mohol mať výkon 650 koní a elektomotory môžu ponúknuť ďalších 150 koní. Maserati sa chystá na elektrifikáciu, však na autosalóne v Ženeve predstavia elektrické GT Gransport. Neskôr predstavia hybridné Ghibli. Takže nie je dôvod pochybovať a hybridnom pohone MC20.

Suporšport je vyvinutý inžiniermi v Maserati a výroba bude prebiehať v továrni Viale Ciro Menotti, ktorá sa nachádza v Modene. Oficiálne predstavenie prebehne v máji 2020 v Modene. Budeme sa ti snažiť priniesť informácie priamo z predstavenia. Každopádne sa tešíme, že Maserati predstaví ďalší superšport.