Czinger 21C dostane motor s brutálnym výkonom a nízku hmotnosť.

Czinger 21C dostane motor s brutálnym výkonom a nízku hmotnosť.

22. februára 2020 0 Od spiatocka.sk

Len pred pár dňami som písal o brutálnom vozidle z 3D tlačiarne, ktoré bude predstavené na autosalóne v Ženeve. Vedeli sme, že auto dostane brutálny výkon, ale nevedeli sme presné hodnoty. Teraz už vieme technické informácie.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Czinger 21C má monokok z uhlíkových vlákien, na ktorý sú pripevnené časti vytlačené na 3D tlačiarni. Mnoho častí je vytlačených z práškovej zliatiny hliníka a titánu. Vďaka použitým materiálom je suchá hmotnosť vozidla 1 183 kg. Okruhový špeciál má váhu len 1 151 kg.

O pohon sa stará preplňovaný 2,88 litrový osemvalec s výkonom 950 koní pri 11 000 otáčkach. Poháňané sú zadné kolesá cez 7-stupňovú sekvenčnú prevodovku. Predné kolesá poháňajú dva elektromotory, ktoré napája 2 kW batéria. Celkový výkon pohonného systému je 1 250 kg. Vďaka tomu dosiahne 21C maximálnu rýchlosť až 432 km/h a stovku dosiahne za 1,9 sekundy. Okruhová verzia má maximálnu rýchlosť 380 km/h pretože tá ma vyšší prítlak.

Interiér novinky je navrhnutý jednoducho. Dvaja cestujúci sedia za sebou a palubná doska tu skoro vôbec nie je. Jeden displej sa nachádza za volantom a ďalší vľavo od vodiča.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Vyrobených bude len 80 kusov a z toho bude 25 kusov určených len na okruh. Cena začína na sume 1,7 milióna eur. Verejná premiéra sa uskutoční 3.3.2020 na autosalóne v Ženeve. My budeme pri tom a prinesieme ti ihneď informácie o novinke.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.