Luxusný sedan Hongqi H9 bol aktualizovaný a pripravuje sa na elektrifikáciu.

Luxusný sedan Hongqi H9 bol aktualizovaný a pripravuje sa na elektrifikáciu.

1. mája 2024 0 Od spiatocka.sk

Najluxusnejšie modely značky Hongqi sú teraz rozdelené do samostatnej rodiny Golden Sunflower a na vrchole „štandardného radu“ zostáva známy sedan Hongqi H9 s dĺžkou 5137 mm. V Číne sa vyrába od roku 2020 a teraz je čas na modernizáciu: na autosalóne v Pekingu bola predstavená prepracovaná „deviatka“.

Vonkajšie zmeny nie sú až tak viditeľné, ale v skutočnosti bola prerobená skoro celá predná časť. Objavili sa nové nárazníky, mriežka chladiča získala iný vzor a jej svetelný rám je teraz položený nie pozdĺž vnútorného obrysu rámu, ale pozdĺž vonkajšieho. Nové sú maticové svetlomety každé s dvoma tisíckami pixelov. Zmenil sa dizajn kolies (19 alebo 20 palcov).

Zadné svetlá sú teraz vyrobené pomocou technológie OLED, každé s 256 LED namiesto 20 v sedane pred faceliftom a táto matica umožňuje vybrať si jeden z piatich svetelných vzorov (na to existuje samostatná položka ponuky multimediálneho systému). Hongqi H9 je teraz možné objednať aj so športovým paketom, ktorý obsahuje rôzne nárazníky s čiernymi vložkami, čierne 20-palcové kolesá a červený dekor na predných blatníkoch (namiesto strieborného na základnej verzii). Navyše iba športová verzia má stále výsuvné kľučky dverí, zvyšok má teraz tradičné kľučky pre prirodzené uchopenie.

Interiér bol kompletne prerobený, vrátane volantu a obloženia dverí. Nové obrazovky prístrojov a médií (každá 12,3 palca) už nie sú integrované do palubnej dosky, ale sú inštalované na jeho vrchu. Stredová konzola je preč, rovnako ako otočné gombíky, aj keď zostal blok analógových kláves na ovládanie základných funkcií klimatizácie. Ventilačné deflektory sú teraz elektricky poháňané na zmenu smeru prúdenia.

V základných konfiguráciách má Hongqi H9 koženkové čalúnenie sedadiel pre drahé verzie je použitá koža napa. A len pre autá s pravou kožou sú k dispozícii samostatné sedadlá v druhom rade s masívnou konzolou medzi nimi.

Očakávalo sa, že úplná revízia ponuky motorov bude načasovaná tak, aby sa zhodovala s aktualizáciou, ale sľubované turbomotory 1,8 (224 k) a 2,5 (303 k) sa ešte neobjavili. Základná konfigurácia je rovnaká a má preplňovaný benzínový dvojliter (252 k, 380 Nm) so 48-voltovým štartovacím generátorom, sedemstupňovým automatom a pohonom iba zadných kolies. Maximálna rýchlosť je 230 km/h, zrýchlenie na „stovku“ za 7,3 sekundy.

Turbomotor V6 3.0 bol vylepšený a jeho výkon bol zvýšený z 283 koní a 400 Nm až na 337 koní a 445 Nm. Zároveň stále nemá hybridnú úpravu. Namiesto „dvojspojky“ majú šesťvalcové sedany už klasickú osemstupňovú automatickú prevodovku a vybrať si môžete aj typ pohonu, zadný alebo pohon všetkých kolies. Zrýchlenie na 100 km/h je 6,4 a 6,5 ​​sekundy a maximálna rýchlosť je 250 a 245 km/h. Napokon, autá s motorom V6 majú vzduchové pruženie s adaptívnymi tlmičmi (dvojlitrové verzie majú bežné pružiny).

Modernizované sedany Hongqi H9 sú už dostupné na objednávku v Číne. Miestne ceny sa pohybujú od 330-tisíc do 540-tisíc jüanov (46-75-tisíc dolárov). A ďalšou etapou evolúcie modelu H9 bude vzhľad elektrickej verzie. Na autosalóne v Pekingu sa takýto sedan predstavil v podobe koncepčného auta s indexom Hongqi E702.

Hongqi E702Hongqi E702

Hongqi E702Hongqi E702

Elektromobil mal prerobenú zadnú časť a osvetlenie, zjednodušený dekor, nainštalované kamery namiesto bočných zrkadiel a kolesá s priemerom 21 palcov. Bohužiaľ, zatiaľ neexistujú žiadne technické údaje. Produkčná verzia by sa mala objaviť do konca roka.